Dakisolatie: VME blokkeert de (verplichte?) isolatie

sanantonio666
Topic Starter
Berichten: 17
Juridisch actief: Nee

Dakisolatie: VME blokkeert de (verplichte?) isolatie

#1 , 11 okt 2020 20:22

Hallo iedereen,
De situatie is als volgt: 9 appartementen waarvan het dak niet geïsoleerd is. De VME blokkeert al elk jaar sinds de verplichting de isolatie omdat 7 van de 9 eigenaars niet voor de kosten willen opdraaien - ze zitten zelf namelijk niet onder het dak. Ik betrek het dakappartement. De EPC van mijn appt bedraagt (ongeveer) 350.

Mijn vragen:

- Ik begrijp dat ik de VME niet in gebreke kan stellen aangezien mijn EPC onder de 400 ligt. Wat gebeurt er vanaf de EPC van de gemeenschappelijke delen verplicht wordt (vanaf 2022)? Die bedraagt zeker meer dan 400. Kan ik de VME dan wel in gebreke stellen als ik wil verhuren?
- Ik wil mijn dakterras vernieuwen, dat deels boven het te isoleren dak ligt. Zolang het dak niet geïsoleerd is, riskeer ik alles terug te moeten afbreken. Ik wil dus liefst eerst het dak laten isoleren, en dan pas mijn terras vernieuwen. Kan dit ooit een juridisch argument zijn om de VME te verplichten tot isolatie? Het huidige terras is in werkelijk erbarmelijke staat, en het was voor mij een belangrijk argument om het appartement een jaar geleden te kopen.

Dank!

Winston
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Benieuwd naar jouw juridische opties? Winston begeleidt jou aan de geschikte oplossing. Klik hier om jouw situatie te beschrijven en we nemen binnen de 24 uur met jou contact op voor persoonlijke begeleiding
LennieK
Berichten: 2064
Juridisch actief: Nee

#2 , 12 okt 2020 09:06

Hm, ik weet niet helemaal zeker wat u bedoelt met het EPC van de gemeenschappelijke delen?

Vanaf 2021 zal de dakisolatie beoordeeld worden op niveau van de entiteit en niet meer op niveau van de entiteit. Met andere woorden, als bij één appartement vastgesteld wordt dat het niet voldoet zal niet langer een besluit genomen worden voor alle andere appartementen.

observere
Berichten: 68
Juridisch actief: Nee

#3 , 13 okt 2020 23:27

@#2

dakisolatie was aanvankelijk voorzien voor 2020, versoepeld en uitgesteld 2021.

ook de nodige isolatie van de gemene delen ( van het gebouw), zoals trappen ,ingang, enz die ook moeten binnen de de (vermoedelijk andere) normen vallen... hopelijk wordt ook die verplichting een jaar verschoven.

Als er voor die werken geen 2/3e meerderheid te vinden is, mag een tweede stembeurt met volstrekte meerderheid , en desnoods zelf met gewone meerderheid
,

Reclame

Terug naar “Mede-eigendom & Nabuurschap”