Pagina 1 van 1

Slopen huis met gemeenschappelijke muur

Geplaatst: 15 jan 2020 13:40
door Decaden
Graag had ik tips/advies gehad over het volgende.

Recent hebben wij een huis gekocht.
Halfopen, de kant met de buur is een gemeenschappelijke muur.
Dat buurhuis staat al een tijd leeg en heeft sinds de eerste bouw geen renovaties gehad.

Nu krijgen wij een melding van de gemeente dat zit zal gesloopt worden.
We krijgen een periode de tijd om hier eventuele opmerking over te maken.

Op het eerste zicht geen probleem. Ons "buurhuis" zal netter worden en ook aan hedendaagse normen geïsoleerd worden, wat ons ook te goede komt.

In onze akte staat nog dat de muur tussen de 2 huizen gemeenschappelijk is.
Maar de vorige eigenaars van ons huis hebben enkele jaren geleden ons huis volledig gerenoveerd.
Een nieuwe muur tegen deze gemeenschappelijke muur gezet en daartussen geïsoleerd.

Is er iets waar wij op moeten letten of voorzorgen nemen.
Ik veronderstel dat ze de gemeenschappelijke muur niet zomaar mogen afbreken. En zo onze isolatie beschadigen.

Kunnen wij de huidige stand van onze woning ergens laten vastleggen (zoals een plaatsbeschrijving?) zodat als er tijdens het slopen/bouwen bij ons schade ontstaat (scheuren,...) dit kan verhaald worden op de sloop/bouw firma.

Mvg,

Re: Slopen huis met gemeenschappelijke muur

Geplaatst: 15 jan 2020 16:20
door mava105
Best de oude gemeenschappelijke muur onaangeroerd laten staan. Als buurman die afbreekt zal hij deel op uw grond bouwen, en is er gevaar dat uw isolatie wordt beschadigd. Eisen dat er voor aanvang van de werken een plaatsbeschrijving wordt opgemaakt van alle gebouwdelen aansluitend aan de nieuwbouw van de buur, en dit tot op 3 meter van de scheidingslijn. Ook foto's nemen. Dit alles uiteraard op kosten van de bouwheer/gebuur.