Opzeg bij relatiebreuk

Cindyvanhees
Topic Starter
Berichten: 4
Juridisch actief: Nee

Opzeg bij relatiebreuk

#1 , 28 feb 2019 12:01

Ik en mijn partner wonen feitelijk samen in een huurhuis en dit van september 2016
Het huurcontract word elk jaar stilzwijgend verlengd en is door ons beiden ondertekend dus we zijn beiden huurders
Nu wil zij eenzijdig de huur opzeggen bij de huurbaas
Mag en kan zij dit zomaar
En kan de verhuurder van mij het volledige huurgeld eisen en mij uit de woning zetten?
Ik betaal mijn deel van de huur altijd netjes en op tijd

Winston
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Benieuwd naar jouw juridische opties? Winston begeleidt jou aan de geschikte oplossing. Klik hier om jouw situatie te beschrijven en we nemen binnen de 24 uur met jou contact op voor persoonlijke begeleiding
bosprocureur
Berichten: 7056

#2 , 28 feb 2019 12:12

De huur is begonnen in 2016, begrijp ik.

Een eerste keer stilzwijgend verlengd in 2017, tot eind augustus 2018.

Zonder opzeg begrijp ik? Er is of was gewoon geen stilzwijgende verlenging meer mogelijk.

Dan zitten jullie in het derde jaar van een langdurend contract, dat u (beiden èn samen!) altijd kunnen opzeggen, met een opzeg ven drie maand. Behalve als het contract niet geregistreerd werd, dan geldt er helemaal geen opzegperiode. Indien wel geregistreerd, en NU opzeg van drie maand, moet u wel rekenen met 1 maand opzegvergoeding.

Cindyvanhees
Topic Starter
Berichten: 4
Juridisch actief: Nee

#3 , 28 feb 2019 12:40

Ja het huurcontract is geregistreerd
Maar zij kan he.t huurcontract toch niet opzeggen zonder mijn toestemming?
Huurcontract is idd al tweemaal stilzwijgend verlengd

Reclame

Meeboo
Berichten: 1545

#4 , 28 feb 2019 12:59

neen eenzijdig kan zij niet opzeggen. Dat moet door u beiden gebeuren.
Als zij beslist om het pand te verlaten en niet meer wenst bij te dragen in de huurlasten, zal de verhuurder het volledige bedrag bij u opeisen.

Freshprince
Berichten: 495
Juridisch actief: Ja

#5 , 28 feb 2019 15:31

Best beslissen of je daar op je eentje wil blijven wonen aan de volledige huurprijs, of niet.
Zo niet, beter meteen samen opzeggen en iets zoeken binnen je budget als alleenstaande, me dunkt.
Raadpleeg voor belangrijke juridische beslissingen altijd een advocaat (met specialisatie in desbetreffende materie) of bevoegde instantie, niet enkel een forum!

Cindyvanhees
Topic Starter
Berichten: 4
Juridisch actief: Nee

#6 , 28 feb 2019 16:06

Lijkt mij toch sterk dat ik de huur alleen moet betalen als zij ook in het contract staat
Ik betaal iedere maand de helft van de huur aan de huurbaas dus

Freshprince
Berichten: 495
Juridisch actief: Ja

#7 , 28 feb 2019 16:24

Wil je dan blijven samenwonen? Als ze moet blijven betalen kan ze ook aanspraak maken op woonrecht...
Of: als zij zou blijven en jij zou vertrekken zou jij dan ook de helft blijven betalen (+ je nieuwe huur)?

Jullie zullen toch moeten uitkijken naar een praktische oplossing...

Meerderheid van de contracten voorzien trouwens dat de verhuurder op elk van de huurders - naar zijn keuze dus - het volledige huurgeld kan verhalen.
Raadpleeg voor belangrijke juridische beslissingen altijd een advocaat (met specialisatie in desbetreffende materie) of bevoegde instantie, niet enkel een forum!

bosprocureur
Berichten: 7056

#8 , 28 feb 2019 16:45

Als u de volledige huur op u moet nemen, kan u altijd (mits het nodige achternageloop) de andere helft op uw ex verhalen. Dus best de korte pijn, en samen opzeggen.

Terug naar “Huren”