Pagina 1 van 1

appartement vol gebreken

Geplaatst: 17 okt 2017 08:39
door fa472746
IK woon hier nu 8 maanden en bij het onder tekenen van het huur contract ging de huisbaas alles binnen de zes maanden in orde brengen ,we zijn acht maanden verder en er is niets van in huis gekomen het is nog erger geworden ,daar ik hem zeker tienmaal heb op aan gesproken over de gebreken lacht hij die gewoon weg .in middels hebben wij onze opzeg gedaan om dat het contract niet geregistreerd was onder tussen heb ik een plaatsbeschrijving laten uitvoeren van het appartement op mijn kosten en die heeft hij onder tekend en vermeld dat hij de gebreken erkend ,kan ik op basis hier van schade vergoeding eisen

Re: appartement vol gebreken

Geplaatst: 17 okt 2017 09:01
door Meeboo
waarom laat u op eigen kosten een plaatsbeschrijving uitvoeren?
Wat hoopt u hiermee te bereiken?

Plaatsbeschrijving dient om de verhuurder te beschermen tegen schade aan zijn eigendom, niet andersom.

Re: appartement vol gebreken

Geplaatst: 17 okt 2017 09:21
door Freshprince
Heeft u een huurovereenkomst van negen jaar?

Zo ja, dan kon u effectief opzeggen zonder schadevergoeding en met een termijn naar eigen keuze, die je wel ter kennis dient te brengen. Wat staat er allemaal in uw opzegbrief?

Zo niet, dan is het mogelijks uzelf die schadevergoeding zal moeten betalen want dan kan de opzegmelding aanzien worden als een verzoek de overeenkomst te verbreken.

Of u op basis van de gebreken vergoeding kan bekomen:
- heeft u bewijskrachtig de verhuurder in gebreke gesteld (e-mails met respons en/of aangetekende brieven)?
- welke gebreken zijn er en kan uit de aard van die gebreken opgemaakt worden dat ze inherent aanwezig waren bij de contractvorming? (op dien basis kan mogelijks bewezen worden dat gecontracteerd is m.b.t. een ongeoorloofd voorwerp, dat niet op de markt mag zijn en de nietigheid worden ingeroepen) => wees je ervan bewust dat je naar alle waarschijnlijkheid een advocaat zal moeten nemen als je zelf vergoeding wenst te bekomen en dat dit goed mogelijk het sop de kolen niet waard zal zijn

Re: appartement vol gebreken

Geplaatst: 17 okt 2017 10:04
door fa472746
Ik snap dat allemaal niet he dat die huisbasen er allemaal zo vanaf kunnen komen met een mens blaaskes wijs te maken mijn kost die verhuis veel geld en tweemaal op zeven maand ,wij dachten onze oude dag hier aan de kust rustig door te brengen maar niets is minder waar ik voel mij gewoonweg bedrogen en hen al bij de gemeente geweest,ocmw en en te raden gegaan bij een advocaat en allemaal niets .de volgende huis baas zal er niet zo goed vanaf komen daar ben ik zeker van .u zou dat rapport eens moeten zien schandelijk meer kan ik er niet van zeggen ,hier moeten gewoon slachtoffers vallen voor ze iets doen .

Re: appartement vol gebreken

Geplaatst: 17 okt 2017 10:46
door Freshprince
Als er nog werken moeten gebeuren, laat die dan opnemen in het huurcontract vooraleer u tekent. Dan was het vrij eenvoudig om voor de rechtbank de uitvoering van die werken te eisen. Wat raakt aan de minimale kwaliteitsnormen (vb. voldoende verluchting, verwarming veilig kunnen aansluiten, ...) kan u bovendien nog steeds eisen, akkoord op papier of niet.