Pagina 1 van 1

Immokantoor: dossierkosten?

Geplaatst: 07 jul 2017 13:56
door mlb
Ik huur binnenkort een appartement als hoofdverblijfplaats, dat verhuurd wordt door een immokantoor. De huurovereenkomst is heel duidelijk over de huurprijs, waarborg en dergelijke.

Maar nu wordt er mij opeens nog gevraagd extra "dossierkosten" te betalen: "De kosten voor in en uitgaande plaatsbeschrijving, overzetten EGW en registratie van het huurcontract bedragen éénmalig 300,00 €.". Het is de eerste keer dat ik iets dergelijks tegenkom, en ik vraag me dan ook af of dit normaal/legaal is?

Alvast bedankt voor hulp/advies!

Re: Immokantoor: dossierkosten?

Geplaatst: 07 jul 2017 15:48
door mava105
Uitgaande P B kunnen ze pas vragen op einde huur. Wel factuur vragen, waarvan de verhuurder de helft dient te betalen.
Overzetten nutsvoorzieningen kan je zelf doen via PC en kost niets. Hoeft immo niet in tussen te komen.
Registratie is GRATIS en dient te gebeuren door de verhuurder. Als de immo dat wil doen in de plaats van de verhuurder zal hij hun kosten hiervoor moeten betalen.
Duidelijk een immo die van 2 walletjes wil eten. Hij is aangesteld door de verhuurder en die moet alle kosten betalen die hieruit voortvloeien, met uitzondering van de helft van de kosten van de ingaande PB

Re: Immokantoor: dossierkosten?

Geplaatst: 07 jul 2017 15:51
door mlb
Ok, da's inderdaad wat ik al dacht. Merci!