Pagina 1 van 1

Louche eindafrekening gezamenlijke kosten

Geplaatst: 04 sep 2016 14:50
door Dysh
Even de situatie schetsen:
Wij wonen in een appartementenblok van 14 app. die in gebruik is sinds mei 2015. Elk appartement heeft zijn eigen huurprijs afhankelijk van de verhuurder (niet elk app. heeft dezelfde eigenaar). Wel is één ding gelijk: het bedrag voor gezamenlijke kosten. Dit is namelijk 30€ per appartement.
De eigenaars verhuren via een woonbureau die alles voor hun in orde brengt. Ook de huur en andere bedragen moeten op een rekening van het bureau worden gestort.

Afgelopen week heb ik de afrekening gekregen van het woonbureau van ons eerste jaar huren daar, sommige huurders hebben die pas gisteren gekregen en nog andere huurders hebben helemaal nog niets gehad.

In de afrekening staan wel alle individuele bedragen mooi opgesomd van o.a. water, elektriciteit, onderhoud gangen, onderhoud tuin, lift, brandblusapparaten e.d. en onze maandelijkse provisie is er vanaf getrokken. Allemaal mooi getoond en lijkt in orde, wij moeten nog 171€ bijbetalen na aftrek van onze provisie.

Na toevallig overleg met een buur lijkt deze maar 30€ (!!) op te moeten leggen, ook zijn al zijn tussenbedragen verschillend van die van ons. Nog andere buren moeten 33€, 150€,.. betalen. Allemaal verschillende bedragen en tussenbedragen.

Wel zeg ik er bij dat er 3 verschillende soorten appartementen zijn. Per verdieping 2 kleine app. en 2 grote, op bovenste verdieping zijn er 2 iets grotere appartementen. Echter zijn daaronder ook de bedragen verschillend. Zo moeten wij 171 betalen, en onze bovenbuurvrouw 150. Wij zitten op gelijkvloers.

Op zich lijkt dit mij een bizar voorval! De grootte van de appartementen zou volgens mij niet mogen meespelen op de afrekening van de gezamenlijke delen aangezien deze voor iedereen even groot zijn. Zelfs de kosten van het nazicht v.d. brandblusapparaten zijn verschillend. Ook zit er al een afrekening van elektriciteit bij terwijl (is nagevraagd) er nog geen afrekening is geweest van de maatschappij.

Kan dit zomaar? Kunnen wij hier iets tegen ondernemen, of is die perfect legaal?

Re: Louche eindafrekening gezamenlijke kosten

Geplaatst: 04 sep 2016 15:02
door asperger
De grootte speelt zeker en vast mee, want de kostenverdeling gebeurt, wettelijk verplicht, op basis van de aandelen van de appartementen in het gebouw. Die aandelen werden vastgelegd in de notariële akte/statuten van het gebouw.

Re: Louche eindafrekening gezamenlijke kosten

Geplaatst: 04 sep 2016 18:27
door sloeberken
Niet iedereen verbruikt evenveel water, elektriciteit of verwarming, voor dat allemaal amper €45 per maand, denk ik niet dat het overdreven is.

Re: Louche eindafrekening gezamenlijke kosten

Geplaatst: 04 sep 2016 19:29
door Tope
Voor "water, elektriciteit, onderhoud gangen, onderhoud tuin, lift, brandblusapparaten e.d" is € 45 p/maand inderdaad niet overdreven.

Re: Louche eindafrekening gezamenlijke kosten

Geplaatst: 04 sep 2016 20:01
door mava105
Hoe wordt het water, gas en elektriciteit van uw privé gemeten?

Re: Louche eindafrekening gezamenlijke kosten

Geplaatst: 04 sep 2016 20:12
door Dysh
Voor de duidelijkheid: Voor eigen verbruik hebben we een eigen meter.

De gezamenlijke kosten omvatten enkel de verbruiken van de gezamenlijke hal en garage, en tuin natuurlijk. Geen verwarming dus, aparte meter voor elektriciteit en water voor gezamenlijke delen. Onderhoud en kuisen wordt gedaan door een van de eigenaars voor kosten te drukken. Op zich gaat het ons niet over die 45 per maand, het is namelijk het eerste jaar dus die 30 euro was ook maar een schatting.

Maar waarom zou mijn bovenbuurvrouw met exact zelfde opp. Zelfs 20 euro minder hoeven betalen? Verschillen zitten op bv. nazicht brandblusapp is bij ons 14 euro en bij haar 13, elektriciteit was (als ik het mij goed herinner) voor iedereen 55 euro, zonder dat ze hier al een factuur van kunnen voorleggen.

Re: Louche eindafrekening gezamenlijke kosten

Geplaatst: 04 sep 2016 20:43
door Tope
Er is niets wat je belet de reden van dit verschil in gezamelijke kosten na te vragen op het woonbureau.

Re: Louche eindafrekening gezamenlijke kosten

Geplaatst: 04 sep 2016 20:45
door asperger
Zonder kennis van de quotiteiten van de appartementen sta je nergens.

Re: Louche eindafrekening gezamenlijke kosten

Geplaatst: 04 sep 2016 22:03
door sloeberken
Wat staat er in u huurcontract over de kosten.

Re: Louche eindafrekening gezamenlijke kosten

Geplaatst: 04 sep 2016 22:43
door Dysh
Bedankt alvast voor de reacties. Een buur gaat alvast verhaal halen bij het woonbureau.

In ons contract staan de lasten die onder gezamenlijke vallen beschreven, maar dat de opsomming niet limitatief is. Blijkbaar kunnen ze dus vanalles aanrekenen. In ieder geval, alles dat ze opgesomd hebben op de afrekening is wel correct. Er staat ook dat we de eindafrekening zo snel mogelijk dienen te betalen. Verder staat er niets concreet over de verdeling oid in.