Vaststellen schade verhuis

LauraDS
Topic Starter
Berichten: 3
Juridisch actief: Nee

Vaststellen schade verhuis

#1 , 27 jul 2016 10:07

3 maand geleden heeft m'n zus haar huisbaas (aangetekend) laten weten dat ze haar huurcontract zou stopzetten.
Sindsdien is de goede relatie tussen de 2 partijen bekoeld. Huisbaas doet ongelooflijk moeilijk.

Vanavond ga ik met m'n zus mee om de overdracht van sleutels en meterstanden te regelen; in de hoop dat ze dan "iets normaler" doen.
Ze staan er op een inspectie te doen van de hal, gang en voortuin na de verhuis. Verder ook nog inspectie van het appartement en moeten we alle attesten (dus een van elk jaar) voorleggen van het onderhouden van de verwarmingsketel.

MAAR ivm de "verhuisschade": verhuis is dus ondertss 4 dagen geleden, gang & hal zijn gemeenschappelijk en de voortuin grenst aan het voetpad.
Ik vind het nog al redelijk onlogisch dat er nu nog een "gezamelijke" inspectie kan / dient te gebeuren. Zeker als het gaat over hal, gang en voetpad. Iemand anders kan aan deze delen schade (ondertussen) hebben toegebracht.
Ik had ergens vernomen dat - de enige die verhuisschade kan vaststellen - een gerechtsdeurwaarder is en dit TIJDENS de verhuis. Klopt dit?
En hoe zit het met die attesten? Kan een verhuurder dit opvragen? In het huurcontract staat het niet echt superduidelijk in. Het onderhoud werd jaarlijks gedaan, maar geen attest gekregen aangezien de ketel samen met die van de eigenaar gekuist werd.

Verder nog even meegeven dat er geen plaatsbeschrijving is gemaakt en dat het contract niet werd geregistreerd.
Contract dateert van 1/12/2009.

Alvast bedankt voor de feedback.
Laura

Winston
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Benieuwd naar jouw juridische opties? Winston begeleidt jou aan de geschikte oplossing. Klik hier om jouw situatie te beschrijven en we nemen binnen de 24 uur met jou contact op voor persoonlijke begeleiding
sloeberken
Berichten: 10285
Locatie: Erpe Mere

#2 , 27 jul 2016 10:30

Verder nog even meegeven dat er geen plaatsbeschrijving is gemaakt en dat het contract niet werd geregistreerd.
Dan kan de eigenaar niets vergelijke wat schade betreft ( geen ingaande plaatsbeschrijving ), zeker niets tekenen als je er niet mee eens bent.
Geen sleutels afgeven als er niet voor getekend word, eveneens de nutsvoorzieningen laten tekenen, je kan online bij u leverancier overname documenten afhalen en afdrukken, wel in tweevoud afdrukken.
Kennis is nog geen wijsheid, dit komt door de jaren.

Blaatpraat
Berichten: 3890

#3 , 27 jul 2016 10:32

Tussen beide partijen onderling (huurder en verhuurder) kan er een objectieve staat van de woonst gemaakt worden.
Aan de hand hiervan kan er dan een vergelijking met de intrede gemaakt worden, om zo een schadebestek te maken.

In uw laatste alinea lees ik dat er geen plaatsbeschrijving opgemaakt is.
Dan heeft de verhuurder een probleem: hij kan de staat bij uittrede niet vergelijken met die van de intrede, en dus geen huurschade vaststellen.

Qua attesten: verhuurder heeft het recht om deze attesten op te vragen bij uittrede.
Als er niets (duidelijk) in het contract staat, dien je de wettelijke minima aan te houden (iedere jaar voor olie, tweejaarlijks voor gas/elektriciteit).
Bij intrede heb je immers ook het recht om deze op te vragen.

Ook voor de gemeenschappelijke delen (hal, gang, voortuin) moet de verhuurder kunnen bewijzen dat, als er schade is, deze door jou toegebracht is.
Zonder plaatsbeschrijving juist voor je zou verhuizen, en direct hierna, of inderdaad door een expert tijdens de verhuis (hoeft geen deurwaarder te zijn, maar mag wel), is dit ook niet mogelijk.

Ik vermoed dat de verhuurder moeilijk zal doen, maar qua schade zal deze niets kunnen doen.
Voor de niet afgeleverde attesten is dit een ander paar mouwen. Hier zou je nog voor kunnen argumenteren dat het onderhoud samen met zijn/haar ketel gedaan werd door dezelfde firma, maar dan moet de eigenaar hierin meegaan of moet de firma dit nog weten en bewijs leveren.

Reclame

sloeberken
Berichten: 10285
Locatie: Erpe Mere

#4 , 27 jul 2016 10:35

En hoe zit het met die attesten? Kan een verhuurder dit opvragen? In het huurcontract staat het niet echt superduidelijk in. Het onderhoud werd jaarlijks gedaan, maar geen attest gekregen aangezien de ketel samen met die van de eigenaar gekuist werd.
Dan zal de eigenaar wel de attesten in zijn bezit hebben. Heb jij mee betaald voor het onderhoud.
Kennis is nog geen wijsheid, dit komt door de jaren.

JPV
Berichten: 14657
Juridisch actief: Ja

#5 , 27 jul 2016 11:42

[veronderstelling dat het over een woning ging waar je zus effectief in woonde en geen kot)

Indien er geen plaatsbeschrijving is opgemaakt, kan er geen vergelijking gemaakt worden met de staat van de gang, hal en voortuin. Laat je zus dus nergens iets tekenen qua erkenning van schade. Ze mag eventueel (al moet het zeker niet) een plaatsbeschrijving tekenen

Zorg er dan dus voor dat de hal & gang opgeruimt zijn (maw: leeg)

Heeft je zus een plaatsbeschrijving gemaakt?

Wat is de reden van de opzeg van de huisbaas?

Gezien de (mogelijks) diverse fouten door de verhuurder ook deze vraag: is de huurwaarborg correct gestort op een geblokkeerde rekening?

LauraDS
Topic Starter
Berichten: 3
Juridisch actief: Nee

#6 , 27 jul 2016 12:39

M'n zus zegt dat ze haar deel betaald heeft maar vindt daar nu niet meer direct een bewijs van.
Deze middag gebeurt de "keuring bij opzeg" dus hier heeft zij het attest in handen.

Wat er in het contract staat, is het volgende:
Minstens één maal per jaar, alsook bij zijn vertrek, zal de huurder op zijn kosten de apparatuur voor centrale verwarming en de waterverwarmers door een specialist laten onderhouden en de waterverwarmers laten ontkalken. Hij zal een attest voorleggen aan de verhuurder zonder dat deze dit moet opvragen.

Dus IK versta hieruit dat we een attest voorleggen van de laatste keuring en niet van alle keuringen. Btw, de ketel werd ondertss al vervangen dus volgens mij heeft het dan ook geen zin om de attesten van de vorige ketel ook voor te leggen.

sloeberken
Berichten: 10285
Locatie: Erpe Mere

#7 , 27 jul 2016 12:43

Nee enkel het laatste attest is van belang.
Kennis is nog geen wijsheid, dit komt door de jaren.

LauraDS
Topic Starter
Berichten: 3
Juridisch actief: Nee

#8 , 27 jul 2016 13:41

Dacht ik ook maar ja, we zijn momenteel van niets zeker meer. We zullen blij zijn als het achter de rug is.
Alvast bedankt voor al jullie antwoorden!

Franciscus
Berichten: 39750
Juridisch actief: Nee

#9 , 28 jul 2016 18:38

Waarborg vrijgegeven?

Terug naar “Huren”