Pagina 1 van 1

Betaling onkosten door huurder: betaling = aanvaarding?

Geplaatst: 10 feb 2016 21:06
door pjlips
Geachte leden van het Juridisch Forum,

Een vraag over een oud huurcontract:

Een familielid, de verhuurder, verhuurt sinds 01/03/1998 een appartement (met een zeer summier huurcontract, zoals gewoonlijk toentertijd).

Het contract maakt melding van de huurprijs, maar zegt niks over de verdeling van de kosten en lasten (syndicuskosten, elektriciteit, water, onderhoud van de gemene delen etc.)

In november 2011 was er dan tussen de huurder en verhuurder een MONDELINGE overeenkomst m.b.t. deze kosten. Vanaf november 2011 zou de huurder maandelijks, naast de huur, ook een vast bedrag van 20 EUR / maand betalen, om voormelde kosten te dekken.

In november en december van 2011 werd er 20 EUR / maand betaald. Gedurende heel 2012 werd er ook 20 EUR / maand betaald. Evenals de eerste maanden van 2013, toen werd er ook elke maand mooi betaald (alles bewijsbaar met bankrekeninguittreksels).

Nadien meldt de huurder dat hij de vaste kosten van 20 EUR / maand niet meer betaalt, daar er omtrent die kosten niets vermeld staat in het oorspronkelijke contract van 1998.

Geldt hier ook het principe van 'betaling = aanvaarding'? Daar de huurder +- anderhalf jaar lang deze kosten wel betaald heeft, mag ik afleiden dat hij de mondelinge overeenkomst van 2011 erkent en aanvaardt?

Kan de huurder alsnog verplicht worden tot het betalen van deze kosten (ook retroactief)?

Re: Betaling onkosten door huurder: betaling = aanvaarding?

Geplaatst: 11 feb 2016 20:16
door KJ86
Neen!
De mondeling overeenkomst is niets waard.
De huurder kan aanvoeren dat uw familielid een huurverhoging heeft afgedwongen in plaats van een tussenkomst in de algemene kosten.

Re: Betaling onkosten door huurder: betaling = aanvaarding?

Geplaatst: 12 feb 2016 10:21
door Xenophon
Het enige wat u kan doen is (in onderling akkoord) een overeenkomst sluiten over die kosten en die als addendum bij het huurcontract voegen. Indien niet tot overeenstemming wordt gekomen: duidelijk maken aan de huurder dat de overeenkomst dan bij de eerstvolgende gelegenheid zal worden opgezegd en dit dan ook doen, tenminste indien de betaling van die kosten fundamenteel is.

Uiteindelijk gaat het om 240 Euro per jaar en een goede huurder is ook iets waard dus indien de huurprijs behoorlijk is en er stipt wordt betaald + het goed onderhouden dan zou ik twee keer nadenken vooraleer me in een avontuur te storten en een nieuwe huurder te moeten zoeken.

Re: Betaling onkosten door huurder: betaling = aanvaarding?

Geplaatst: 12 feb 2016 10:52
door KJ86
De huurder huurt al van 1998, kans is groot dat die voor niets huurt. De prijzen zijn de laatste 15 jaar veel harder gestegen dan de index.
Huurders die zich niet aan mondelinge afspraken houden, zijn waardeloos.
Opzeggen in 2018, appartement een beetje opfrissen en voor een gans pak meer verhuren aan deftige mensen.