Pagina 1 van 1
Huurcontract & domicilie
Geplaatst: 01 dec 2015 11:46
door SVD101
Hoi,
Ik ga binnenkort samenwonen met mijn partner. We gaan samen een appartement huren.
Als we samen de huurovereenkomst ondertekenen, moeten we dan ook beide onze domicilie op het appartement zetten?
Ik zit door omstandigheden nog enkele maanden vast aan mijn huidige domicilie die ik dan tijdelijk zou laten leegstaan.
Alvast bedankt!
Re: Huurcontract & domicilie
Geplaatst: 01 dec 2015 14:29
door KJ86
Hangt er vanaf wat in het contract is overeengekomen!
Als het voldoende is voor de verhuurder dat enkel uw vriendin gedomicilieerd is, mag u gerust nog enkele maanden op uw ander adres blijven wonen.
Re: Huurcontract & domicilie
Geplaatst: 01 dec 2015 14:34
door LeenW
Uw domicilie is waar u effectief woont. Het huurcontract heeft daar niets mee te maken, enkel opletten dat je geen contractbreuk pleegt.
Re: Huurcontract & domicilie
Geplaatst: 01 dec 2015 14:36
door KJ86
Verwarrend bericht!
Heeft het contract er niets mee te maken of misschien toch wel?
Re: Huurcontract & domicilie
Geplaatst: 01 dec 2015 14:43
door LeenW
Contract heeft niets met domicilie te maken. Als TS verhuist, moet die dat melden en moet de domicilie gewijzigd worden.
Maar stel dat het contract bv. zegt dat je domicilie er vanaf 01/01/2016 moet staan, en TS verhuist niet meteen, is dit contractbreuk. Dit heeft echter niets met domicilie te maken.
Re: Huurcontract & domicilie
Geplaatst: 01 dec 2015 14:51
door KJ86
Nu snap ik het!
De huurder mag dus perfect op zijn ander adres blijven wonen zo lang dat de verhuurder daar mee akkoord is.
Re: Huurcontract & domicilie
Geplaatst: 01 dec 2015 15:10
door sloeberken
Wat zou het probleem van de verhuurder zijn "niets", woning is bewoond en er staat een domicilie op. Enkel kan TS problemen krijgen als hij uitkeringen zou ontvangen en enz.
Re: Huurcontract & domicilie
Geplaatst: 01 dec 2015 15:22
door KJ86
Er is geen probleem.
Ik was maar een beetje sarcastisch aan het doen omdat ik de indruk had dat LeenW het topic weeral naar 'domiciliefraude' aan het sturen was. In de praktijk ben je gedomicilieerd waar dat je zelf aangeeft dat je woont. Er zijn immers veel omstandigheden waarin dat het totaal niet duidelijk is waar je nu effectief woont.
Re: Huurcontract & domicilie
Geplaatst: 01 dec 2015 15:40
door LeenW
Ik denk dat er in dit geval niet veel discussie kan zijn. TS gaat in het nieuwe appartement wonen, dan moet de domicilie daar staan, niet in het leegstaande appartement.