Pagina 1 van 1

Huurcontract na aankoop huis

Geplaatst: 24 mar 2015 09:25
door club25
Wij gaan een huis kopen dat nu nog verhuurd wordt aan 2 verschillende personen die respectievelijk de bovenverdieping en de onderverdieping betrekken.

Nu wij eigenaar worden kunnen wij deze mensen eruit zettenmits het in acht nemen van de wettige opzegtermijnen

Die bovenaan heeft haar opzeg al gedaan en dit komt vrij binnen 3 maand

Die onderaan heeft nog niks gedaan en daar is de opzegtermijn 6 maand

De vraag is of wij nadat de aankoop gedaan is, nog een nieuw contract moeten laten opstellen ?

Ook zouden wij in het onderste gedeelte een deuropening willen maken zodat het huis als 1 ruimte wordt aanzien maar mogen wij dit doen terwijl deze persoon er nog inzit ?

Re: Huurcontract na aankoop huis

Geplaatst: 24 mar 2015 09:35
door Vandebos
- U hoeft geen nieuw contract op te stellen.
- U mag tijdens de looptijd van contract slechts werken uitvoeren die reparaties omhelzen. Het veranderen van de wijze waarop toegang tot het pand wordt gegeven is geen reparatie doch een renovatie, tenzij deze ingreep bv vanuit een vonnis of beslissing van de gemeente wordt opgelegd.

U heeft slechts één optie, dat is met de bewoner overleggen en kijken of deze akkoord is dat u de werken nu reeds uitvoert. Dergelijk akkoord legt u steeds schriftelijk vast ter bescherming van de rechten van beide partijen.

Re: Huurcontract na aankoop huis

Geplaatst: 24 mar 2015 10:34
door sloeberken
Welk huurcontract korte duur of een 9 jarig contract. Wat is de aanvangsdatum van het contract. Als u opzegt voor eigen bewoning is het ok, anders zijn er wettelijke beperkingen.

Re: Huurcontract na aankoop huis

Geplaatst: 24 mar 2015 10:56
door club25
De verhuring die het voorwerp uitmaakt van deze overeenkomst wordt toegestaan en aanvaard voor een termijn van negen opeenvolgende jaren, aanvang nemend op 01 april 2013 en eindigend op 31 maart 2022 om 12.00 uur.

Re: Huurcontract na aankoop huis

Geplaatst: 24 mar 2015 11:08
door sloeberken
Dan kan je enkel opzeggen voor eigen bewoning of elke 3 jarige periode voor grote renovatie werken, welke de huur van 3 jaar overstijgen.

Re: Huurcontract na aankoop huis

Geplaatst: 24 mar 2015 11:14
door club25
Het is de bedoeling dat we opzeggen voor eigen bewoning maar die van boven heeft zelf haar opzeg gedaan en das 3 maand maar die onderaan gaat dit waarschijnlijk niet doen en dan is dit 6 maand :-(

Re: Huurcontract na aankoop huis

Geplaatst: 24 mar 2015 11:49
door chantika
Die van onderaan zal wel een tegen opzeg van 1 maand geven van zodra een nieuw onderkomen gevonden.

Re: Huurcontract na aankoop huis

Geplaatst: 24 mar 2015 11:51
door club25
kweet niet want is geen gemakkelijke zenne

Re: Huurcontract na aankoop huis

Geplaatst: 24 mar 2015 12:03
door chantika
Indien de huurovereenkomst niet geregistreerd is kan je opzeggen met 3 maand vooropzeg.

Blz 52 en verder.

http://justitie.belgium.be/nl/binaries/ ... 138431.pdf

Re: Huurcontract na aankoop huis

Geplaatst: 24 mar 2015 12:08
door Turaki
Indien de huurovereenkomst niet geregistreerd is kan je opzeggen met 3 maand vooropzeg.
Enkel gedurende de eerste 3 maanden na de akte. Kijk dit ook zelf na, en bespreek dit niet met huidige eigenaar en huurder, om te vermijden dat (indien niet geregistreerd) dit contract nog snel geregistreerd wordt voor de akte.

Re: Huurcontract na aankoop huis

Geplaatst: 24 mar 2015 12:47
door club25
de contracten zijn geregistreerd