Pagina 1 van 1

Ingebrekest. aangetekend en regulier verzenden?

Geplaatst: 14 apr 2014 09:30
door jan.s
Probleembuur haalde reeds in het verleden een aangetekend schrijven van de verhuurder niet op.

Heeft het dan zin om de ingebrekestelling aangetekend en per reguliere post te versturen?

De kans lijkt me erg groot dat indien hij de reguliere zending uit de brievenbus haalt en in de brief vermeld staat dat deze 'voor de goede orde aangetekend met ontvangstbewijs en per reguliere post verstuurd wordt' hij geen moeite meer zal doen om naar het postkantoor te gaan en de aangetekende zending op te halen (hij is niet thuis wanneer de postbode langskomt).

Hij kan vervolgens de aangetekende zending niet ophalen en claimen dat hij niets ontvangen heeft.

Re: Ingebrekest. aangetekend en regulier verzenden?

Geplaatst: 14 apr 2014 09:58
door puttemanp
Hij kan vervolgens de aangetekende zending niet ophalen en claimen dat hij niets ontvangen heeft.
Neen, dit kan hij niet. De inhoud van een aangetekende zending wordt geacht gekend te zijn op datum van de eerste aanbieding (te volgen via Bpost website), ongeacht of deze aanvaard wordt of niet, of al dan niet later opgehaald wordt bij Bpost.

Opgepast: een aangetekende zending die terug komt ongeopend bewaren!

P.

Re: Ingebrekest. aangetekend en regulier verzenden?

Geplaatst: 14 apr 2014 10:09
door Turaki
Klopt, het niet afhalen van een AS is altijd op eigen risico.

Re: Ingebrekest. aangetekend en regulier verzenden?

Geplaatst: 15 apr 2014 00:33
door WP002
dat deze 'voor de goede orde aangetekend met ontvangstbewijs en per reguliere post verstuurd wordt'
Wel, dat is juist de reden waarom hij die aangetekende brief NIET hoeft te gaan ontvangen en TOCH verondersteld wordt kennis genomen te hebben van de inhoud. Als dat in de brief staat bent u omzeggens dubbel in uw recht.

Re: Ingebrekest. aangetekend en regulier verzenden?

Geplaatst: 15 apr 2014 08:20
door Turaki
dat deze 'voor de goede orde aangetekend met ontvangstbewijs en per reguliere post verstuurd wordt'
Wel, dat is juist de reden waarom hij die aangetekende brief NIET hoeft te gaan ontvangen en TOCH verondersteld wordt kennis genomen te hebben van de inhoud.
Neen, zodra de brief wordt aangeboden wordt de ontvanger geacht te inhoud te kennen. Op zich is een brief met de gewone post overbodig.
Als dat in de brief staat bent u omzeggens dubbel in uw recht.
Dit gedeelte van uw antwoord klopt dan wel weer (maar lijkt in tegenspraak met het andere deel).