Verkoop van huurhuis.

Stijn Van Gompel
Topic Starter
Berichten: 20

Verkoop van huurhuis.

#1 , 04 dec 2013 20:58

In eerdere berichten heb ik al gepost dat ik problemen heb met mijn huisbaas. En nu vrezen we voor de waarborg tegen dat ons contract afgelopen is.
Nu wil de huisbaas het huis tegen de zomer verkocht hebben. Ofwel zal het verkocht worden aan iemand die er wil komen wonen, ofwel word het verkocht aan iemand die het wil verhuren.

Kan de huisbaas in beide gevallen de waarborg nog inhouden voor zogezegdde beschadigingen, ook al is hij geen eigenaar meer?

Winston
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Benieuwd naar jouw juridische opties? Winston begeleidt jou aan de geschikte oplossing. Klik hier om jouw situatie te beschrijven en we nemen binnen de 24 uur met jou contact op voor persoonlijke begeleiding
chantika
Berichten: 961

#2 , 04 dec 2013 21:11

ADVIES

Als een pand wordt verkocht is het aan te raden dat er ook een regeling wordt getroffen m.b.t. de waarborg. Dit wordt in het enthousiasme van de verkoop al wel eens te vaak vergeten. Hoe ? De koper, de huurder en de verkoper maken best onderling een document op, waaruit de overdracht van de geblokkeerde rekening naar de nieuwe eigenaar blijkt. De banken hebben hier standaarddocumenten voor, maar het kan ook worden opgenomen in de verkoopakte.

Een alternatief kan er in bestaan dat verkoper en huurder het geld ook vrijmaken. Op hetzelfde ogenblik openen huurder en koper dan een nieuwe geblokkeerde rekening.


Bron....http://www.bespaarbelastingen.be/algeme ... cht-wordt/

sloeberken
Berichten: 10285
Locatie: Erpe Mere

#3 , 04 dec 2013 21:25

Dat is het werk van de notaris.
Kennis is nog geen wijsheid, dit komt door de jaren.

Reclame

Franciscus
Berichten: 39752
Juridisch actief: Nee

#4 , 04 dec 2013 21:30

Eens lezen:
http://justitie.belgium.be/nl/binaries/ ... 138431.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Verschil contract kort duur en lange duur.
Registratie van contract
en zie ook
nkijken of contract geregistreerd is
http://www.juridischforum.be/forum/viewforum.php?f=87" onclick="window.open(this.href);return false;.

Vandebos
Berichten: 16087

#5 , 04 dec 2013 23:35

Op te antwoorden op de feitelijke vraag die u stelt, neen. De eigenaar verkoopt het pand as is aan de nieuwe eigenaar. Deze kan op zijn beurt wel de waarborg aanspreken als blijkt dat op het einde van het contract het pand zich niet bevindt in de staat zoals beschreven in de plaatsbeschrijving.
Verder dient er inderdaad tussen beide een afspraak gemaakt te worden betreffende de overdracht van de volmacht, dit kan specifiek of de waarborg kan verrekend zitten in de prijs indien de waarborg cash werd betaald. Indien deze op een geblokkeerde rekening dient er niets te gebeuren. De vrijgave bij einde contract kan door de nieuwe eigenaar geburen op voorlegging van de koopakte.

Terug naar “Huren”