Pagina 1 van 1

kakkerlakken in huurwoning

Geplaatst: 14 okt 2013 17:00
door angell
wij wonen sinds juli

Re: kakkerlakken in huurwoning

Geplaatst: 14 okt 2013 20:00
door mava105
Die kakkerlakken kunnen ook van een ander appartement in het gebouw zijn overgekomen. Niets bewijst dat de oorzaak bij u of uw voorganger ligt. Die beesten kunnen gemakkelijk meer dan 2 maanden overleven in een leegstaand appartement.
Het klopt dat inderdaad het hele gebouw moet behandeld worden. Zo kan je ook uw wasmachine en andere toestellen laten behandelen voor de verhuis. Laat dit echter door professionelen doen.
Welk type huurovereenkomst had je met de verhuurder? Of was het een mondelinge huur? Was er een ingaande plaatsbeschrijving? (alhoewel de kakkerlakken, en hun aantal, hierin wel niet vermeld zullen staan :lol: )

Re: kakkerlakken in huurwoning

Geplaatst: 14 okt 2013 20:34
door angell
Dus houdt het in dat hij rechtelijk gezien niks van mij hoeft te krijgen?
het was een huurovereenkomst van korte duur twee maanden, standaard contract, die eind augustus afgelopen is en daarna een mondelinge overeenkomst.
die man mag de woning niet eens verhuren hebben ze mij bij de gemeente verteld.
kennelijk heeft hij om de paar maanden bewoners erin omdat iedereen na drie maanden verhuisd omdat ze hun adres er niet in mogen zetten ze worden altijd bij de gemeente geweigerd.
en zo ja kan ik ervoor zorgen dat hij mijn spullen behandeld voordat ik hier vertrek of zit er niks anders op dan ze weg te doen of zelf geld ophoesten om dit te doen?
En nee de kakkerlakken staan inderdaad niet in de ingaande plaatsbeschrijving :D als ik het goed begrijp(Franse contract)
staat alleen dingen als beschadiging aan de woning en dat je de ketel moet laten na kijken en dingen zelf moet aankopen zoals kranen etc als het kapot gaat.
Dus kan ik nu gewoon mijn spullen nemen tenminste die die mee kunnen en vertrekken of kan ik alsnog een briefje in mijn bus verwachten in mijn nieuwe woonst dat ik aangeklaagd kan worden?

Re: kakkerlakken in huurwoning

Geplaatst: 14 okt 2013 20:58
door Franciscus
Frans contract..... waar is de woning dan gelegen?

Re: kakkerlakken in huurwoning

Geplaatst: 14 okt 2013 21:23
door angell
Frans contract..... waar is de woning dan gelegen?
Brussel:)

Re: kakkerlakken in huurwoning

Geplaatst: 14 okt 2013 22:22
door artemis
Ik heb een vermoeden dat het hier om gemeen huurrecht gaat. Hoe geef je anders een contract van 2 maanden.

Re: kakkerlakken in huurwoning

Geplaatst: 14 okt 2013 22:25
door angell
Ik denk dat het hier om een contract gemeen huurrecht gaat.
Dat is mogelijk maar wat voor consequenties heeft dat voor mij positieve of negatieve?

Re: kakkerlakken in huurwoning

Geplaatst: 14 okt 2013 23:20
door Vandebos
Wat staat als titel op het huurcontract? hoofdbewoning?

Re: kakkerlakken in huurwoning

Geplaatst: 15 okt 2013 00:47
door angell
Bail residentiel is de titel
met een logo ernaast OP 1875

Re: kakkerlakken in huurwoning

Geplaatst: 15 okt 2013 10:52
door Vandebos
Er dient eerst uitgemaakt te onder welke wetgeving het huurcontract in kwestie valt, dit kan gaan om gemeen huurrecht of hoofdbewoning. De regels zijn anders voor ieder geval.

Meer concreet dienen we in feite te weten of er in het huurcontract ergens is opgenomen dat de huurder van de woning zijn hoofdresidentie zal maken. Meestal zit dit ergens in de eerste 5 artikels vervat.

Re: kakkerlakken in huurwoning

Geplaatst: 16 okt 2013 00:58
door angell
nee, er staat als het goed is dat ik onderverhuurder ben. zoals al benoemd mag hij de woning niet verhuren van de gemeente.
vanwege een probleem met een verbouwing die hij zonder vergunning heeft doorgevoerd in een beschermde huis.
Maar kan ik nu voor die kakkerlakken aansprakelijk gemaakt worden of niet?

Re: kakkerlakken in huurwoning

Geplaatst: 16 okt 2013 11:09
door Vandebos
Aangezien hij niet mag verhuren is het moeilijk u verantwoordelijk te stellen. Ik vermoed dat het met persoon x ruim voldoende zal zijn te stellen dat u het gehele dossier, inclusief het bewijs van illegale verhuur door de rechter zal laten uitspreken..

Re: kakkerlakken in huurwoning

Geplaatst: 16 okt 2013 23:50
door Franciscus
OP 1875 op internet een immokantoor lijkt me.