Pagina 1 van 1

compromis bindend?

Geplaatst: 12 jun 2007 16:40
door Cindy
Geachte,

Ik stel deze vraag in naam van een goede vriendin.

Zij en haar vriend (niet wettelijk samenwonend) hebben enkele weken geleden hun oog laten vallen of een caf? dat te huur stond. Haar vriend heeft echter geen bedrijfsbeheer gevolgd en kan dus het caf? niet op zijn naam zetten. Zij echter wel... en op aanraden van haar vriend (lees: veel gepush) heeft ze dit ook gedaan.

Op 1 juli 2007 zouden ze dan verhuizen naar dit caf? (met woonst) was het niet zo dat haar vriend haar plots de deur gewezen heeft. Zij ziet het echter niet meer zitten om alsnog naar dit caf? te verhuizen daar ze dan alleen is en de huur veel te hoog is om alleen te dragen.

Ze heeft met de verhuurder enkel een compromis op papier staan en heeft dus nog geen enkel 'offic?eel contract' getekend. Er staat enkel op het blad dat ze vanaf 1 juli 2007 het caf? zou open doen en dat ze *** huur dient te betalen. Het is met de hand geschreven en opgemaakt tussen 2 partijen (verhuurder-mijn vriendin).

Kan zij alsnog op een of andere manier onder dit compromis uit raken of is ook dit een bindend document?

Alvast bedankt,

Geplaatst: 13 jun 2007 09:31
door Lex
Art.1134. Alle overeenkomsten die wettig zijn aangegaan,strekken degenen die deze hebben aangegaan,tot wet.Zij kunnen niet herroepen worden dan met hun wederzijdse toestemming...(Burgerlijk Wetboek).

Geplaatst: 21 jun 2007 10:19
door Cindy
Beste Lex,

Is het dan ook zo dat deze compromis telt als huurcontract voor 9 jaar?
Er staat nergens op de compromis een periode omschreven... Er staat enkel dat ze het caf? zou over nemen op 1 juli 2007.

Alvast bedankt,

Cindy

Geplaatst: 21 jun 2007 12:45
door YoeriS
Dus de hoofdzaak is het caf?, dan is dit handelshuur en geen woninghuur.

Art 1763 B.W.
? 2. Duur van de handelshuur
3. De duur van de huur mag niet korter zijn dan negen jaren.

De huurder kan evenwel de lopende huur be?indigen bij het verstrijken van elke driejarige periode, mits hij zes maanden tevoren opzegt bij gerechtsdeurwaardersexploot of bij ter post aangetekende brief.

Partijen kunnen te allen tijde de lopende huur eveneens be?indigen, op voorwaarde dat hun akkoord wordt vastgesteld bij een authentieke akte of bij een verklaring voor de rechter afgelegd.


Mogelijke oplossing voor uw vriendin is om zelf het pand onder te verhuren.