Pagina 1 van 1

Allerlei kleine werkjes

Geplaatst: 04 sep 2013 16:33
door gouranga
Mijn huisbaas wil plots allerlei kleine werkjes aan zijn appartement uitvoeren.
Kan dit zo maar?
Deze werken zijn niet dringend.

In de maand juli en augustus is de huisbaas al 3 of 4 keer langs geweest om een gat (nov 2011 aangetekend gemeld) aan de buitenkant van het raam te repareren en het raam terug te verven.
Daarna wou hij plots de balustrade van het balkon vooraan verven.
Nu wil hij nog eens langskomen om de werken aan het raam te voltooien en hij wil ook de balustrade op een tweede balkon verven.

We hebben al een 6 tal maanden een mingenot gekend zonder enige vergoeding omdat ze het appartement aan het renoveren waren (buitenkant). (3 maand voorkant helemaal afgeplakt, 3 maand de achterkant, toegang tot garage werd hierdoor verhinderd)
Ik wil gerust de huisbaas soms binnen laten, maar langs de andere kant moet ik me in bochten wringen om iemand te vinden die tijdens kantooruren de huisbaas kan binnenlaten. We huren met 2 en zijn pas allebei na 18u thuis op werkdagen. In het weekend wens ik geen bezoek van de huisbaas te krijgen.
Ik heb dit jaar ook genoeg in de werken geleefd en ben eindelijk wat toe aan rust op mijn appartement.

Ik wil hem nog 1 keer laten langskomen, maar dan zou ik graag hebben dat alle werken tenzij dringend tot het einde van het jaar stoppen.
Hoe pak ik dit aan?

Ik stel ook vast dat de huisbaas minstens 1 keer om de 2 weken rondloopt in de gemeenschappelijke delen om na te gaan of alles ok is.
Kan dit zo maar? Hijzelf woont niet in het gebouw?
Hij loopt ook vaak achter het gebouw rond en spreekt met bewoners om na te gaan of alles in orde is.

Re: Allerlei kleine werkjes

Geplaatst: 04 sep 2013 16:57
door Vandebos
Aan de ene kant positief een huisbaas te hebben die zijn pand onderhoud, aan de andere kant is het op deze wijze effectief een ergernis.

Het meest eenvoudige lijkt allereerst eens te proberen met de man aan tafel te gaan zitten en duidelijk te maken dat al deze impromptu werken op deze wijze uitvoeren het voor u bijzonder moeilijk maken om aan de ene kant van het pand te kunnen genieten zoals het uw recht is en het aan de andere kant niet altijd vanzelfsprekend is om ervoor te zorgen dat er iemand tijdens de werkuren aanwezig is om hem binnen te laten. Wellicht kan u met hem afspreken dat bv alle werkjes (de niet dringende) die dienen uitgevoerd te worden halfjaarlijks of jaarlijks samengebracht worden zodat hij deze tegelijkertijd kan uitvoeren en het voor u eenvoudiger is om aan de ene kant voor aanwezigheid te zorgen en aan de andere rustig kan genieten van de woning.

Indien hij hier geen gehoor aan wil geven rest er u niets anders dan kordaat op te treden en de verhuurder per aangetekend schrijven erop te wijzen dat zijn continue bezoeken in conflict liggen met art 1719 3° BW
Art. 1719. De verhuurder is, uit de aard van het contract, en zonder dat daartoe enig bijzonder beding nodig is, verplicht :
...
3° De huurder het rustig genot daarvan te doen hebben zolang de duur duurt.
en art 1724 BW enkel de huurder verplicht de dringende werken zonder overleg te moeten gedogen.
Art. 1724. Indien het verhuurde goed gedurende de huurtijd dringende herstellingen nodig heeft, die niet tot na het eindigen van de huur kunnen worden uitgesteld, moet de huurder die gedogen, welke ongemakken hem daardoor ook mochten worden veroorzaakt, en al zou hij gedurende de herstellingen het genot van een gedeelte van het verhuurde goed moeten derven.
Indien echter die herstellingen langer dan veertig dagen duren, wordt de huurprijs verminderd naar evenredigheid van de tijd en van het gedeelte van het verhuurde goed waarvan hij het genot heeft moeten derven.
Indien de herstellingen van dien aard zijn dat hetgeen noodzakelijk is voor de huisvesting van de huurder en van zijn gezin, daardoor onbewoonbaar wordt, kan hij de huur doen ontbinden.
Dat u hem bijgevolg verzoekt u eenmaal per jaar een datum voor te stellen waarop hij de gemelde niet dringende problemen kan komen aanpakken.

Wat betreft vragen buren en rondwandelen in gemene delen, daar kan u hem niet van weerhouden.

Re: Allerlei kleine werkjes

Geplaatst: 04 sep 2013 19:53
door mava105
Die man zal pas gepensioneerd zijn, en met zijn tijd geen blijf weten. Dan beginnen velen aan dergelijke klusjes. :lol:
Ben zelf al 1 week bezig een appartement, na einde huur op 31.08, op te knappen, voor een nieuwe huurder op 16 september. Laat het dan moedwillig liever 2 weken leegstaan, om dan alle kleine klusjes (tlv de verhuurder) te kunnen opknappen. Daar heeft de huurder dan geen last van, en mijn tijd gaat ook voorbij.

Re: Allerlei kleine werkjes

Geplaatst: 04 sep 2013 19:59
door Franciscus
@mava105.... ik heb thuis ook nog wat klusjes ......mocht u zich geroepen voelen.