Huisbaas weigert sleutel na einde huurcontract

barrev
Topic Starter
Berichten: 2

Huisbaas weigert sleutel na einde huurcontract

#1 , 26 jul 2013 19:00

Beste,

Zit in volgende situatie:
Huurcontract na +- 4 jaar opgezegd. Dit via aangetekende brief.
Huisbaas weigert contact met ons. Ook wil deze de sleutels niet terug in ontvangst nemen of aftekenen voor water, gas en elektriciteit. Volgens hem moet eerst een plaatsbeschrijving worden opgemaakt alvorens hij dit zal doen. Hij heeft hier zelf voor een architect aangesteld, deze die ook de plaatsbeschrijving heeft opgemaakt bij toen we het contact hebben aangegaan. De architect wil echter een plaatsbeschrijving opstellen enkele dagen na het einde van het contact. Ons lijkt het niet de bedoeling dat wij de sleutels, water, gas en elektriciteit op onze naam houden tot enkele dagen na het einde van het huurcontract. Daarnaast heeft het hele verhaal voor ons intussen al lang genoeg geduurd en zien wij telkens opnieuw de verplaatsing naar de vorige woning ook niet meer zitten.

Iemand enig idee wat wij nu best doen? welke stappen we hier best ondernemen? ik vermoed als de huisbaas de maand na einde huurcontract afkomt met "de huurders weigeren de sleutels terug te geven", wij geen poot hebben om op te staan...

Winston
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Benieuwd naar jouw juridische opties? Winston begeleidt jou aan de geschikte oplossing. Klik hier om jouw situatie te beschrijven en we nemen binnen de 24 uur met jou contact op voor persoonlijke begeleiding
mava105
Berichten: 22884
Juridisch actief: Nee
Locatie: Regio Leuven

#2 , 26 jul 2013 19:44

Water, gas en Electro moet je met de maatschappij zelf regelen en niet met de verhuurder, tenzij deze de meters overneemt.

Turaki
Berichten: 6870

#3 , 26 jul 2013 20:00

Op dag vertrek alle meterstanden fotograferen met een krant van die dag erbij, en deze doorgeven aan uw leveranciers. Kopie van foto's ook aangetekend aan uw huisbaas en uzelf sturen, liefst verzonden op dag van vertrek, zending aan uzelf gesloten bewaren.

Hoewel de documenten zo zijn opgemaakt, is het niet noodzakelijk dat de overnemer ook tekent.

Reclame

barrev
Topic Starter
Berichten: 2

#4 , 26 jul 2013 20:03

Thx voor het advies. Wat doe ik met de sleutels? Stuur ik hem een aangetekende brief om hem te laten op papier zetten dat hij de sleutels niet terug wil? Mag de verhuurder wettelijk van ons verwachten na het einde huurcontract nog iets met het appartement te maken hebben (plaatsbeschrijving?). Wij zijn nu wel niet zo heel ver verhuisd, maar stel dat wij naar Spanje zouden verhuisd zijn, kun je toch moeilijk ons verplichten terug naar Belgie te komen om die zaken nog na het einde huurcontract te regelen?

mava105
Berichten: 22884
Juridisch actief: Nee
Locatie: Regio Leuven

#5 , 26 jul 2013 20:40

Pb moet worden opgemaakt NA het verhuizen, zodat pand al is opgekuist.
Dat dit een paar dagen na verhuis gebeurd is geen probleem. Alleen mag verhuurder u dan geen bijkomende maand huur aanrekenen. Sleutels inderdaad maar afgeven NA PB .
Ik denk dat je problemen aan het zoeken bent. Eens sleutels aangetekend opgezonden, is het maken van een gezamenlijke PB niet meer mogelijk.

Terug naar “Huren”