Momenteel huur ik een handelspand, standaard 3/6/9 contract. Huur is ingegaan op 01/08/2011. Zaak loopt niet goed meer, staat (stond) te huur. Ik heb ondertussen zelf nieuwe huurders gevonden. Huurbelofte is ook al ondertekend door de nieuwe huurders. Eigenaar (verhuurder) heeft ook geen probleem met de nieuwe huurders.
Vraag is nu hoe alles best ordentelijk af te handelen.
Onderverhuring is niet toegestaan (en wil ik ook niet) en ook eigenaar wil dit niet, dus geen optie.
Ik heb al gelezen dat ik en de eigenaar onderling een einde moeten maken aan de lopende huurovereenkomst. Moet dit effectief via een onderhandse akte via een notaris, of een document bij de vrederechter, of mogen wij dit ook gewoon onderling 'regelen' dmv een standaarddocument? Maw, is het een wettelijke verplichting dat de beëindiging via notaris of vredegerecht moet.
Daarna document om huurwaarborg vrij te geven en tegelijk een nieuwe huurovereenkomst tusen de nieuwe huurders en de eigenaar. Dit laatste gebeurt wel via een immokantoor.
Alvast bedankt om verder toe te lichten