clausule huurkontrakt

pepperoni
Topic Starter
Berichten: 58

clausule huurkontrakt

#1 , 27 mar 2013 13:13

Beste; ik heb een huurkotrakt aangegaan in 2003 waarin de duur bepaald werd " duur kontrakt 3 jaar waarbij de verhuurder jaarlijks kan opzeggen , ook na deze 3 jaar blijft dit jaarlijks opzegbaar , onder deze voorwaarden is het kontrakt aangegaan "
" huurder kan pas opzeggen na elke 3 jaar via aangetekend schrijven of deurwaardersexploot "

Ik heb nu via de Vrederchter de verhuurder in gebreke gesteld voor ernstige tekortkomingen aan de woning zoals vochtinsijpeling, onderhoud ten laste verhuurder etc;

Probleem : nu wil hij zijn bepaling afdwingen en mijn opzeg geven . Dient hij géén renovatie of dergelijke te doen, woning dient om af te breken.

Winston
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Benieuwd naar jouw juridische opties? Winston begeleidt jou aan de geschikte oplossing. Klik hier om jouw situatie te beschrijven en we nemen binnen de 24 uur met jou contact op voor persoonlijke begeleiding
Vandebos
Berichten: 16087

#2 , 27 mar 2013 14:27

Bent u gedomicilieerd in het pand? In dat geval is de huurwetgeving van dwingend recht en kan er niet van de bepalingen in artikel 3 afgeweken worden.

Franciscus
Berichten: 39751
Juridisch actief: Nee

#3 , 27 mar 2013 23:06

huurwetgeving
http://justitie.belgium.be/nl/publicati ... -179698-64" onclick="window.open(this.href);return false;

en ook
http://www.handelshuur.be/index.php?opt ... &Itemid=60" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.handelshuur.be/index.php?opt ... &Itemid=61" onclick="window.open(this.href);return false;

Reclame

freelance
Berichten: 2615

#4 , 28 mar 2013 01:19

Gaat dit over hetzelfde als hier ? :
http://www.juridischforum.be/forum/view ... 38&t=46253" onclick="window.open(this.href);return false;

Art. 3. Duur van de huurovereenkomst.
§ 1. Elke huurovereenkomst bedoeld in artikel 1 wordt geacht te zijn aangegaan voor een duur van negen jaar.
De huurovereenkomst eindigt na het verstrijken van een periode van negen jaar indien ten minste zes maanden voor de vervaldag door één van beide partijen een opzegging wordt betekend.
Indien binnen deze termijn geen opzegging wordt betekend, wordt de huurovereenkomst telkens onder dezelfde voorwaarden voor een duur van drie jaar verlengd.
§ 6. (In afwijking van § 1 kan de huurovereenkomst schriftelijk worden gesloten voor een duur die korter is dan of gelijk aan drie jaar.
Die huurovereenkomst is niet onderworpen aan de bepalingen van de §§ 2 tot 5.
Zij kan slechts eenmaal, enkel schriftelijk en onder dezelfde voorwaarden, worden verlengd zonder dat de totale duur van de huur langer dan drie jaar mag zijn.

Als u daar woont van in 2003 dan zit u reeds lang in het stelsel van "lange duur contract " . ( gelieve exacte aanvangsdatum op te geven ) .
De eerste negen jaar zijn dus voorbij , bijgevolg komt u in een nieuwe driejarige periode terecht , die pas zou aflopen in 2015 .
Verhuurder kan opzeggen met 6 maand tegen 2015 .
Indien gedomicilieerd is dit van dwingend recht , en is wat in uw contract staat onwettelijk .

Probeer dezelfde problemen op één topic te houden ( desnoods met zaken van andere topic over te hevelen ) , kwestie dat we ons niet de pleuris moeten zoeken , naar problemen die gerelateerd zijn , maar verspreid zitten .
Wat een wet interessant maakt ,
is wat er in die wet , niet in staat .

pepperoni
Topic Starter
Berichten: 58

#5 , 29 mar 2013 11:26

hartelijke dank voor jullie reacties

Terug naar “Huren”