Pagina 1 van 1
Huurachterstand en wordt als eigenaar zelf opgeroepen bij he
Geplaatst: 09 jan 2013 09:41
door cmi101
Ik verhuur sinds 2 jaar een appartement. Mijn huurders hebben 2 maand huurachterstand opgelopen in die 2 jaar. De tweede maand sinds december. Ik heb hun hier telefonisch van op de hoogte gebracht, zij spreken dit niet tegen echter dagen ze mij nu voor de vrederechter voor een aantal zaken:
1)video phone werkt niet naar behoren, mn de knop om de ingangdeur automatisch te openen vanuit de video phone werkt niet, de rest (bel, beeld, spreken door de phone werkt wel).
Genomen acties door mij: stroom laten doormeten (dit was goed). Nieuwe video phone van hetzelfde type getest (werkte ook niet). Nieuwe video phone van een ander type getest (werkte ook niet). Via de gebouwenbeheerder een grootschalig onderzoek laten doen om te kijken waar de storing vandaan komt. Resultaat: kabelbreuk op de eerste verdieping. Het probleem ligt dus buiten mijn eigendom. Dit is op te lossen door een lijntje te leggen in de privéwoning van eigenaar eerste verdieping. Deze persoon weigert echter mee te werken aan een oplossing. Op aanraden gebouwenbeheerder dit laten inbrengen op jaarvergadering. Daar werd besloten dat de weigerachtige eigenaar een oplossing moet zoeken met de firma die dit heeft onderzocht. Hij weigert nog steeds mee te werken. Ik heb mijn huurprijs 20€ laten zakken hiervoor (dit terwijl ik er eigenlijk niets aan kan doen)
2) Wc kraan die lekt
Ben er geweest, kraantje iets harder dicht draaien en er is niets aan de hand
3)Gasfornuis ,die slecht onderhouden is en niet goed opwarmd.
Keuken is nu 5 jaar oud en getest door huurder bij hun intrek (2 jaar geleden), alles deed het prima. Gevraagd aan huurder om het mij te tonen: Inductieplaten worden gewoon netjes rood en warmen dus op.
4)... 5)... 6)...nog zo'n aantal kleinigheden die voor mij eerder tot bij het onderhouden horen van de huurder ipv de verhuurder
Dien ik ze nu zelf te dagvaarden bij het vredegerecht voor de huurachterstand (en zo ja, hoe doe ik dat?) of kan dat besproken worden tijdens de oproep die ik van hun heb gekregen?
Re: Huurachterstand en wordt als eigenaar zelf opgeroepen bi
Geplaatst: 09 jan 2013 09:46
door Vandebos
Neen, de huurder tracht gewoon door een aantal feitje op te noemen een huurreductie te bekomen die overeenstemt met de achterstallen... Klassiek scenario dat ikzelf minstens eenmaal per jaar meemaak. Gaat het om een verzoeningspoging of een daging middels art 1344bis ev/ger.W.?
Re: Huurachterstand en wordt als eigenaar zelf opgeroepen bi
Geplaatst: 09 jan 2013 11:56
door Kingfisher
Gaan die serieus naar de vrederechter voor een lekkend wc-kraantje?!?
Nu ja, dat is hun zaak, maar je kan inderdaad in jouw conclusies aan de vrederechter melden dat er een achterstand op de huur is. De vrederechter zal hier dan ook over oordelen.
Re: Huurachterstand en wordt als eigenaar zelf opgeroepen bi
Geplaatst: 09 jan 2013 12:32
door mava105
Heb ooit een huurder gekend die naar de vrederechter trok omdat er 1 (één) schroef van de 3 in een scharnier van een deur zot draaide. Hierdoor meende hij dat een indexatie niet mocht worden toegepast.
Probleem werd opgelost door een simpele lucifer met wat houtlijm in de schroefgat te duwen en terug aan te vijzen. Opgelost.
Re: Huurachterstand en wordt als eigenaar zelf opgeroepen bi
Geplaatst: 09 jan 2013 13:08
door Vandebos
Hebben de huurders u ooit voorafgaandelijk aan dit geding aangetekend van de feiten in kwestie op de hoogte gebracht?
Re: Huurachterstand en wordt als eigenaar zelf opgeroepen bi
Geplaatst: 09 jan 2013 13:45
door cmi101
Ze hebben mij nooit aangetekend op de hoogte gebracht. Vanaf het moment dat ik ze de bewijzen van huurachterstand had doorgemaild (uitdraai gemaakt van hun stortingen) hebben ze me 3 boze mails teruggestuurd. De laatste met de vermelding dat ze niets meer gaan betalen en wachten op een brief van de vrederechter. Toen ik mijn huurder belde (gisteren) om het in der minne op te lossen bleek dat zijn vrouw al naar de vrederechter was gegaan en ik op 1 februari zou opgeroepen worden. Ik weet dus nog niet of het om een verzoeningspoging gaat danwel een daging middels art 1344bis ev/ger.W. want ik heb nog niets ontvangen
Wat kan ik het beste doen? Huurachterstand is sinds 2-1-2013 2 maanden nu en zal alleen maar gaan oplopen...
Re: Huurachterstand en wordt als eigenaar zelf opgeroepen bi
Geplaatst: 09 jan 2013 14:07
door Vandebos
Dan zendt u hen nu een aangetekend schrijven met daarin het verzoek om de achterstallen ten bedrage van € X voor het einde van de maand te hebben ingelopen aangezien u anders verplicht zal zijn het vredegerecht in te schakelen voor het beëindigen van de huurovereenkomst in hun nadeel.
Een telefoongesprek is geen bewijs, een mail kan een bewijs vormen, een aangetekend schrijven IS een bewijs.
Als zij naar het vredegerecht wensen te stappen voor een aantal kleine prutsen die u kan weerleggen of die van de gemeenschappelijke belangen van het gebouw afhangen en waar de vme mee bezig is terwijl u hen al een meer dan redelijke korting geeft voor een defect buiten uw verantwoordelijkheid om doen zij dat met een uiterst zwak dossier.
In uw geval zou ik zeer eenvoudig werken met mijn tegenargumenten:
- weerlegging feiten:
1) probleem wordt door vme aangepakt. (kan u eventueel aantonen door verklaring syndicus) Er werd desondanks een reductie van de huur toegekend.
2) Is geen probleem maar u bent bereid een technicus het fornuis te laten controleren op voorwaarde dat wanneer deze geen defect vaststelt de kosten hiervan verhaald worden op de huurder.
3) Werd opgelost.
Ben nieuwsgierig naar 4, 5 en 6 kan je ze eventueel per pb posten?
Er zijn geen 7, 8, 9 etc ?
- Problemen werden steeds na melding aangepakt. Er werd pas opnieuw per mail een lijst oude overgemaakt na een telefonisch gesprek over de achterstallen. (u kan dat aantonen met uw factuur telefoon en de mails die daarop volgden.)
- aangezien uit de opzet duidelijk blijkt dat de huurders in financiële moeilijkheden verkeren en trachten een deel of geheel van deze problemen af te wentelen op de achterstallen aan uzelf verzoekt u de rechter de zaak ongegrond te verklaren en uw tegenklacht van nutteloos en tergend geding ontvankelijk en gegrond te verklaren.
- aangezien de huurders reeds twee maand achterstal hebben en duidelijk niet van plan zijn nog huurgelden te betalen (hun eigen mail..) verzoekt u de rechter als bijkomende tegeneis het contract eenzijdig verbroken ter hunne nadeel te verklaren en u een schade vergoeding van drie maand opzeg en drie maand wederverhuringsvergoeding toe te kennen. U verzoekt de rechter te vonnissen dat u hen binnen de dertig dagen na betekening vonnis door een gerechtsdeurwaarder uit het pand mag laten uitdrijven.
- Verder de klassieke verzoeken zoals bij een gebruikelijke wanbetaler die geacht wordt te verkassen. (zie voorbeeld verzoekschrift in "nuttige documenten")
Re: Huurachterstand en wordt als eigenaar zelf opgeroepen bi
Geplaatst: 09 jan 2013 16:54
door Franciscus
Hou er rekening mee dat mogelijk ook het OCMW in kennis gesteld word door de vrederechter die dan een onderzoek doen bij de huurders inzake hun toestand.
Daarmee dacht ik bent u weer een maand verder.
Re: Huurachterstand en wordt als eigenaar zelf opgeroepen bi
Geplaatst: 09 jan 2013 20:09
door freelance
Hou er rekening mee dat mogelijk ook het OCMW in kennis gesteld word door de vrederechter die dan een onderzoek doen bij de huurders inzake hun toestand.
Daarmee dacht ik bent u weer een maand verder.
Is mogelijk .
Ook mogelijk van niet , aangezien huurders zelf het geding beginnen . Als dit aanvaard wordt als tergend en roekeloos zal er van OCMW wel geen sprake zijn .
OCMW is een maatregel om huurder te beschermen . Hier zou het tegendeel blijken .