Pagina 1 van 1

Huurcontract juist getekend stopzetten?

Geplaatst: 31 dec 2012 00:54
door William1984
Hallo,

Ik heb een huurcontract getekend als huurder en ben uiteindelijk vrij ontevreden van het appartement.
Er is zo goed als geen geluidsisolering en ik hoor dus alles wat mijn bovenburen doen. Ik hoor hun TV, hun radio, hun voetstappen en dergelijke dit de hele dag door tot dat ze gaan slapen.

Het stoort mij echt en kan er niet mee leven.

Is er niet iets zoals een bedenktijd na het tekenen van een huurovereenkomst?
Indien een bedenktijd bestaat, hoe handel ik het best? Kan het huisbaas één of andere vergoeding eisen?

Ik heb de overeenkomst op 19/12/2012 getekend en het contract startte op 20/12/2012 en zou eindigen op 19/12/2015.
Het is in het frans "Bail de location d'appartement".

Ik heb de eigenaar nog niet op de hoogte gebracht, deze woont in frankrijk. Er handeld iemand anders in de plaats van de eigenaar en deze heb ik ook nog niet op de hoogte gebracht.

Hartelijk dank voor uw hulp,

William

Re: Huurcontract juist getekend stopzetten?

Geplaatst: 31 dec 2012 02:23
door freelance
U hebt dus een contract van 3 jaar .
In principe kan dit NIET opgezegd worden voor de volle 3 jaar om zijn . ( noch door huurder , nog door verhuurder ) .
Een bedenktijd bestaat niet in het huren .

Burgerlijk Wetboek Art. 1760. In geval van ontbinding van de huur door de schuld van de huurder, is deze verplicht de huurprijs te betalen gedurende de tijd die voor de wederverhuring nodig is, onverminderd de vergoeding van de schade die door het wangebruik mocht zijn veroorzaakt.

Lees uw contract na , of er sprake is van opzeggingstermijnen en/of schadevergoeding .

Re: Huurcontract juist getekend stopzetten?

Geplaatst: 31 dec 2012 14:15
door mava105
Je kan natuurlijk altijd minnelijk verbreken met de eigenaar, mogelijks mits het zelf zoeken naar een huurder.
Spreek hem daarover aan.
Je zou ook de bovenburen kunnen aanspreken en vragen dat zij minder lawaai maken. Mogelijks ligt er parket. Kan worden opgelost door een tapijt te leggen. Mogelijks houden ze hun schoenen aan (al of niet met hoge hakken). Dan zouden ze pantoffels kunnen aantrekken. Radio en TV kunnen altijd stiller gezet worden.
Het zal niet gemakkelijk worden uw bovenburen te overtuigen, want zij woner er mogelijks al jaren.
Als je in een appartement gaat wonen heb je praktisch steeds van dergelijke geluidsoverlast. Hieraan is niet te ontkomen, hoe goed het ook geïsoleerd is. De ene persoon is nu moeilijker op dat gebied dan de andere.
In de toekomst dus alleen nog op de hoogste verdieping gaan huren, in een bunker of in een huis gaan wonen.