Pagina 1 van 1

Twee vragen over verhuurcontract

Geplaatst: 05 dec 2012 12:41
door Ro123
Vraag 1 .

verhuurcontract ondertekend op 25/10/2003 , om in te gaan op 1/11/2003.
Welk is nu de juiste datum van inwerkingtreding van het verhuurcontract ? Is dit october of september .
Vermits bij de indexaanpassing dient de nieuwe index van de maand die voorafgaat aan de verjaring van de inwerkingtreding van het contract genomen te worden . Dus vraag index october of september , jaarlijks ?


Vraag 2 .

Onderstaand is artikel 5 uit verhuurcontract appartement.

Kan de eigenaar op de eerstkomende vervaldag, zijnde 1/11/2015 ( of 25/10/2015) de huur opzeggen, zonder opgave van reden ?

5. VERVROEGDE BEEINDIGING .
kan op ieder ogeilblik voortijdig een einde maken aan onderhavige overeenkomst door het
geven van een opzegging voor eigen gebruik overeenkomstig de voorschriften van
Woninghuurwet.
Tevens kan hij onderhavige overeenkomst vervroegd beeindigen bij het verstrijken van een driejarige
periode door het geven van een opzegging wegens grate verbouwingswerken of zonder opgave van een
motief overeenkomstig de voorschriften van Artikel 3 § 3 en §4 van de Woninghuurwet.
Indien de huurder onderhavige overeenkomst beeindigt tijdens de eerste driejarige periode, heeft de
verhuurder recht op een vergoeding die gelijk is aan drie (3 ) maanden, twee (2) maanden of een (1 )
maand huur naargelang onderhavige overeenkomst een einde neemt gedurende het eerste , het tweede
of het derde jaar.

Re: Twee vragen over verhuurcontract

Geplaatst: 05 dec 2012 12:57
door freelance
U bedoeld wellicht November ipv. september ?
Als er staat met ingang van 1/11 dan is dit de datum van inwerking .

31/10/15 is de vervaldag ( 9 jaar + 3 jaar ) 6 maand op voorhand opzeg mogelijk zonder motief .

Re: Twee vragen over verhuurcontract

Geplaatst: 05 dec 2012 17:30
door Ro123
Bedankt voor deze informatie. En uiteraard dient het november te zijn ( foutief september geschreven ).

M.a.w. datum van ondertekening van een huurcontract is niet de "inwerkingtreding" van het contract. Het is dat datum die in het contract beschreven staat als " Deze huur neemt een aanvang op 1 november 2003 ".

Dus inwerkingtreding van het contract is 1 november en de nieuwe index voor aanpassing indexberekeningen is de index van oktober ( = maand die voorafgaat aan de verjaring van de inwerkingtreding van het contract ).

Is deze conclusie juist ? Dank alleszins bij voorbaat voor Uw informatie.

Re: Twee vragen over verhuurcontract

Geplaatst: 05 dec 2012 18:00
door VDG2
http://statbel.fgov.be/nl/statistieken/ ... indexatie/" onclick="window.open(this.href);return false;

Hoe wordt de huurindexatie berekend?
De geïndexeerde huurprijs = basishuurprijs (2) x nieuwe index (3)

aanvangsindex (1)

De basishuurprijs is de huurprijs zonder de eventueel door de huurder verschuldigde kosten en lasten.
De aanvangsindex is die van de maand die voorafgaat aan de ondertekening van de overeenkomst (voor alle contracten die in werking traden vanaf 1 januari 1984).
De nieuwe index is de gezondheidsindex van de maand die voorafgaat aan de verjaardag van de inwerkingtreding van de huurovereenkomst (dus NIET de verjaardag van de ondertekening tenzij beide data gelijk zijn).

Re: Twee vragen over verhuurcontract

Geplaatst: 05 dec 2012 19:28
door Ro123
Dank, dat is de informatie die we zochten .
Wij zijn nu correct verder geholpen.