handelshuur beeindigen
Geplaatst: 17 okt 2012 16:55
door denlowie
Nu iemand heeft een handels huur nooit een huur contract getekend maar de huur loopt al vele jaren.
Nu zet de eigenaar het handelspand te koop met onmiddellijk vrij met toestemming van de huurder, en na een 6 tal maanden is het pand nog steeds niet verkocht, mag de huurder zonder vooropzeg de huur beeindigen !
Re: handelshuur beeindigen
Geplaatst: 17 okt 2012 18:54
door scorpioen
Een handelshuur kan ook mondeling afgesloten zijn.
De verkoop van het handelspand heeft niet tot gevolg dat er automatisch een einde komt aan de handelshuurovereenkomst. De koper treedt in de rechten en verplichtingen van de verkoper, maar kan wel de huurovereenkomst opzeggen onder bepaalde voorwaarden (art. 12 Handelshuurwet).
De normale regels voor opzeg door de huurder blijven dus bestaan.
In dit geval is er een overeenkomst tussen verhuurder en huurder. Die overeenkomst houdt blijkbaar in dat de huurder akkoord gaat onmiddellijk het pand te verlaten als dit verkocht is. Dit betekent niet dat hij zelf zonder opzeg het pand mag verlaten. Best zal zijn eens met de eigenaar te gaan praten en een overeenkomst af te sluiten tegen wanneer de huurder weg zal zijn.