Pagina 1 van 1

haag scheren.. voor eigenaar of huurder ??

Geplaatst: 10 sep 2012 10:38
door martineken
Ik heb een kleine tien jaar geleden een huis gehuurd dat laatste in rij staat, met een tuin en aan de zijkant schermt een 'haag' van sparren deze woonst af van de velden en landbouwgebieden van de boeren.
De verhuurder heeft de eerste jaren dat ik hier woonde, zijn haag zelf geschoren, maar door zijn hoge ouderdom kan hij dat niet meer zelf doen. Nu beweert hij , dat het Belgische wetgeving is, dat als men een huis huurt met een haag, men VERPLICHT is om deze te scheren, evenals men verplicht is om het gras af te rijden bvb. Wie kan mij met zekerheid zeggen of dit echt wet is of niet ??? (zo een haag scheren kost een kleine 1000 euro als men het laat doen door een tuinbouwer)

Re: haag scheren.. voor eigenaar of huurder ??

Geplaatst: 10 sep 2012 10:46
door Xastheron
De huurder staat in voor het goed onderhouden van het pand dat hij huurt. Net zoals schoonmaken hoort dus ook het onderhouden van de tuin daarbij.

Volgens mij bent u niet verplicht de haag elk jaar te snoeien indien dit niet vereist is voor de plant zelf (sommige hagen moeten wel jaarlijks gesnoeid worden), maar wel als ze over de afscheiding groeit. Ook is het aan te raden ervoor te zorgen dat de haag gesnoeid is wanneer de huisbaas bvb met potentieel nieuwe huurders/kopers van het huis.

Re: haag scheren.. voor eigenaar of huurder ??

Geplaatst: 10 sep 2012 10:57
door Vandebos
Onderhoud van de tuin behoort inderdaad tot het goede huisvader principe van de huurder bij wet vastgelegd in art 1728 BW.