Pagina 1 van 1

indexering aanvragen

Geplaatst: 22 jul 2012 21:23
door caroluss
beste, ik verhuur een handelspand , start was vanaf jan 2011, ik heb dus nagelaten om januari dit jaar indexering toe te passen, kan ik dit nu nog vragen aan mijn huurder dus vanaf augustus 2012 ? en mag ik dan terug indexeren in januari 2013 ? Is niet dat ik alles wil maar handelspand is te laag verhuurd en zit met bijna break even. alvast bedankt voor de reacties, groeten karel

Re: indexering aanvragen

Geplaatst: 24 jul 2012 09:11
door j.demoor
“Art.1728bis...De aangepaste huurprijs mag niet hoger zijn dan...:basishuurprijs vermenigvuldigd met het nieuwe indexcijfer en gedeeld door het aanvangsindexcijfer.De basishuurprijs is de huurprijs die volgt uit de overeenkomst...Het nieuwe indexcijfer is het (gezondheids)indexcijfer...van de maand voorafgaand aan die van de verjaardag van de INWERKINGTREDING van de huurovereenkomst. Het aanvangsindexcijfer is het indexcijfer...van de maand die voorafgaat aan de maand tijdens welke de overeenkomst is AFGESLOTEN.“(Burgerlijk Wetboek=B.W.).

De indexcijfers vindt u op:
http://economie.fgov.be/nl/modules/publ ... f_1994.jsp" onclick="window.open(this.href);return false;

“Art.2277.Termijnen van altijddurende renten en van lijfrenten...Huren van huizen en pachten van landeigendommen...Verjaren door verloop van vijf jaren.”(B.W.).
Art.6.Woninghuurwet is hier niet van toepassing.