-- edit: betreft 3/6/9 contract, ingang 1/1/2008, registratie 15/2/2008
Ik huur nu iets meer dan 4 jaar mijn huidige woning. In april heb ik mijn opzeg gegeven (via AS en persoonlijk, beiden aanvaard door de huisbaas), zodat mijn opzegperiode mei-juni-juli betreft. Hiervan heb ik, net zoals altijd, keurig al de eerste maand betaald (mei). Rest dus nog 2 maanden in mijn opzegperiode (juni en juli). Dit contract werd ook nog onder de "oude" regeling opgesteld, dwz er staat 3 maanden huurwaarborg op een geblokkeerde rekening (Korfina).
Nu is het zo dat we een pand op het oog hebben, waar de huisbaas absoluut vanaf 1/6 reeds een inwoner wenst. Wij zouden hier eigenlijk ook al graag weg willen en zijn hier dus op ingegaan (hebben nog niet getekend, morgenmiddag ten laatste zou ik een antwoord moeten geven).
Ik heb hiervoor aan de huidige huisbaas voorgesteld dat ik 31/5 vertrek, juni nog betaal en dat we juli zo laten. In de marge, hiervoor heb ik ook voor 3 jaar van mijn huidige huisbaas gehuurd, dwz dat ik aansluitend 8 jaar+ bij dezelfde huisbaas ben, zonder ooit enig probleem te zijn geweest voor de huisbaas (altijd op tijd betalen, voor vorige verhuizing onmiddellijk nieuwe huurder kunnen vinden, hem slechts enkele keren hebben moeten contacteren ivm kleine nodige werken, ...)
De huisbaas weigert of stelt uit om in te gaan op het voorstel(eerst ging het maandag zijn, dan weer woensdag, dan donderdag, nu is het al volgende week dinsdag), terwijl ik hem duidelijk had gemaakt dat dit voor mij (en mijn toekomstige huisbaas) vrij dringend was. Ik vrees dat hij het probleem wat vooruit wil duwen, tot het zichzelf oplost.
Nu concreet mijn vraag: Indien ik hier alsnog op 31/5 uittrek, inclusief aangetekend verzenden van de sleutels en AS met kennismaking dat ik op 31/5 reeds uittrek, pleeg ik dan contract breuk? Anderzijds, als ik stop met huur te betalen maar pas op het einde van mijn opzegperiode de sleutels terug geef e.d., pleeg ik dan contractbreuk? Wat zijn de gevolgen van die eventuele contractbreueken voor de huurwaarborg?
Ik ben namelijk zelf volledig bereid om één maand extra huur te betalen, maar twee maanden vind ik wat overdreven gezien de algemene versletenheid van dit pand, nodige werken die hier moeten gebeuren enz lijkt het mij zeer onwaarschijnlijk dat het onmiddellijk terug op de markt gezet wordt. Als er dan toch twee maanden betaald moeten worden, voor mij dan liefst via de huurwaarborg. Maar die laatste derde van de huurwaarborg, daar zou ik toch echt geen afstand van willen nemen. Loop ik dat risico?
Als jullie andere alternatieven hebben om hier vroeger en zo goedkoop mogelijk weg te geraken, hoor ik het graag

Alvast bedankt om deze blok tekst te lezen

MVG,
WilWeg (en snel nog ook
