Pagina 1 van 1

Huursubsidie? Te weinig betaald gekregen?

Geplaatst: 11 mar 2012 09:44
door krisje1973
Graag jullie antwoord op volgend.

Ik huurde sinds 2003 een appartement waarvoor ik huursubsidies kreeg.
Ik had toen al een invaliditeit van 80%.

Mijn maandelijks bedrag voor de huursubsidie verminderde met de jaren.
Ik had inderdaad ergens gelezen dat die zou verminderen met de jaren.

Maar nu lees ik in de laatste uitgave van het huurdersblad dat het uitgekeerde bedrag over de loop van de jaren gelijk blijft (zolang je een conforme woning huurt) als je op het moment van de aanvraag erkend bent als persoon met een handicap.

Klopt dit en hoe kan ik uitzoeken of ik inderdaad te weinig heb gekregen?
Kan ik, mits AS, de rest van het bedrag dat me te weinig is uitbetaald, vorderen?

Alvast bedankt,
K

Re: Huursubsidie? Te weinig betaald gekregen?

Geplaatst: 11 mar 2012 12:57
door JohnD
Maar nu lees ik in de laatste uitgave van het huurdersblad dat het uitgekeerde bedrag over de loop van de jaren gelijk blijft (zolang je een conforme woning huurt) als je op het moment van de aanvraag erkend bent als persoon met een handicap.
Het uitgekeerde 3-maandelijkse bedrag blijft in de loop der jaren enkel gelijk als u op het ogenblik van de aanvraag +65 bent en een conforme woning woning blijft huren. Is uw handicap van 80% permanent ? Moest u in de loop der jaren niet periodiek een bewijs afleveren dat uw handicap nog steeds 80% was ? Ik kan me voorstellen dat een handicap op regelmatige tijdstippen dient geevalueerd te worden om de gunst van bepaalde uitkeringen of tegemoetkomingen te actualiseren.

Re: Huursubsidie? Te weinig betaald gekregen?

Geplaatst: 13 mar 2012 12:49
door krisje1973
Op het moment van de aanvraag was ik voor 80% invalide.

Dat is in de loop van de jaren niet veranderd.
Elke 3 jaar moest ik formulieren invullen en het attest mee versturen.

Ik keek nu alle schrijvens na en concludeerde dat ik de eerste drie jaar minder kreeg dan de volgende 3 jaar, en vanaf het 6de jaar tot en met het 9de opnieuw minder.
Ik weet dus echt niet hoe ze zoiets berekenen.

Ik ben nu geen lid meer van huurdersbond.
Zouden zij dit kunnen berekenen?