Pagina 1 van 1
Toegang watermeter.
Geplaatst: 29 feb 2012 12:35
door tbroens
Hallo,
Ik ben verhuurder van een pand met 2 appartementen. De watermeter van APP2 staat in APP1. Een zoektocht op dit forum leert mij dat de huurder van APP2 toegang moet hebben tot zijn meter om bijv. het verbruik te kunnen controleren. De vraag waarop ik echter geen éénduidig antwoord kon vinden is de volgende :
Moet de huurder "ten alle tijden" toegang hebben tot de watermeter, of is het voldoende in het contract op te nemen dat de huurder van APP1, verplicht is om de huurder van APP2 toegang te verschaffen tot de laatste zijn meter, wanneer deze daarom vraagt?
groetjes
Re: Toegang watermeter.
Geplaatst: 29 feb 2012 13:59
door Vandebos
Ten allen tijde in de zin dat de huurder de mogelijkheid dient te hebben zijn hoofdwaterkraan op eender welk ogenblik bij een lek te kunnen afsluiten.
Re: Toegang watermeter.
Geplaatst: 29 feb 2012 15:27
door tbroens
@Vandebos
Ik snap uw punt, dat is inderdaad belangrijk. Maar u heeft het over een kraan en ik heb het over een meter. Moet een huurder altijd bij zijn meter kunnen of is het voldoende wanneer hij hier een 'afspraak' voor maakt.
Re: Toegang watermeter.
Geplaatst: 29 feb 2012 16:25
door mava105
De hoofdafsluitkraan staat gewoonlijk NAAST de meter. Als hij dus ten allen tijde aan de kraan moet kunnen, kan hij dus ook automatische aan de meter.
Re: Toegang watermeter.
Geplaatst: 29 feb 2012 17:27
door Franciscus
Wil dus zeggen dat er wat 'verbouwd' zal moeten worden.
Wetgeving ook van toepassing op andere nutsvoorzieningen.
PS bij problemen kan en mag de huurder van app 2 de deur/toegang tot app 1 forceren en dat op kosten van de eigenaar.
Re: Toegang watermeter.
Geplaatst: 01 mar 2012 09:31
door tbroens
@mava105
Wie had het over een hoofdmeter? Er is maar 1 hoofdaansluiting voor beide appartementen. Maar ze hebben beiden een eigen meter uiteraard. En ja app2 moet zelf zonder problemen zijn water kunnen afsluiten als er een probleem is. En app1 moet dat ook kunnen. allemaal duidelijk. Maar de vraag blijft open! Moet de huurder van app2 bij zijn METER kunnen of is het voldoende als iemand de deur voor hem opendoet? De vraag gaat niet over kranen!!!
groetjes
Re: Toegang watermeter.
Geplaatst: 01 mar 2012 09:38
door Franciscus
Meter en kraan
Re: Toegang watermeter.
Geplaatst: 01 mar 2012 12:52
door mava105
Wie had het over een hoofdmeter? Er is maar 1 hoofdaansluiting voor beide appartementen. Maar ze hebben beiden een eigen meter uiteraard.
Gelieve dan een klaar en duidelijke omschrijving van het probleem te geven.
Wie is eigenaar van de meters: de watermaatschappij, of zij het gewoon TUSSENMETERS, en waar staat dan de hoofdwatermeter die eigendom is en blijft van de watermaatschappij?
Huurderr moet TEN ALLEN TIJDE aan meter en afsluitkraan kunnen,
dus zonder telkens de toestemming te moeten vragen, of dat iemand anders de deur voor hem dient open te doen.
Je zou ook de andere huurder een sleutel kunnen geven van het appartement waar de meters staan

Re: Toegang watermeter.
Geplaatst: 01 mar 2012 16:46
door Franciscus
Dan zit je met een probleem gezien de huurder van het ene appartement niemand moet binnenlaten.
Zou een inbreuk op zijn rechten zijn.
Re: Toegang watermeter.
Geplaatst: 01 mar 2012 23:22
door Turaki
En ergens binnendringen met een reservesleutel is nog steeds, zoals zo vaak al gezegd, huisvredebreuk met valse sleutel.