Pagina 1 van 1
Problemen met deskundige
Geplaatst: 29 feb 2012 12:04
door IDC
Wat te doen indien de deskundige, dewelke door de vrederechter werd aangesteld om de huurschade op te nemen, zijn voorverslag niet neerlegt?
Re: Problemen met deskundige
Geplaatst: 29 feb 2012 12:35
door mava105
Op vraag van wie werd deze deskundige aangesteld: huurder of verhuurder?
Diegene die hem heeft laten aanstellen dient het voorschot en de eindfaktuur van deze deskundige te betalen. Pas dan zal deze zijn verslag neerleggen.
Na de uitspraak zal de vrederechter wie de kosten van de deskundige moeten betalen. (gewoonlijk de verliezer)
Re: Problemen met deskundige
Geplaatst: 29 feb 2012 13:24
door IDC
Bij ons is één en ander helemaal anders verlopen!! De deskundige werd aangesteld op vraag van de verhuurder doch heeft de vrederechter reeds bevolen dat de deskundige diende gepositioneerd te worden door de huurder.
De deskundige werd reeds gepositioneerd doch de deskundige legt zijn voorverslag niet neer.
Voor dat soort aangelegenheden bestaan speciale procedures…
Alvast bedankt voor alle relevante informatie.
Re: Problemen met deskundige
Geplaatst: 29 feb 2012 14:07
door scorpioen
Brief aan de deskundige met verzoek verder te werken en voorverslag aan partijen te willen mededelen (een voorverslag moet niet ter griffie worden neergelegd, het wordt aan de partijen toegezonden door de deskundige, partijen kunnen dan hun opmerkingen maken waarna de deskundige het definitief verslag ter griffie neerlegt).
Als de deskundige niet reageert: brief aan de rechter met vraag tussen te komen en partijen + deskundige te willen oproepen. Dergelijke oproeping zorgt er vaak voor dat de deskundige verder werkt.
Re: Problemen met deskundige
Geplaatst: 29 feb 2012 15:27
door IDC
Dankjewel Scorpioen voor je zeer deskundig en gewaardeerd antwoord.
We zullen natuurlijk wel iets moeten doen, want blijven stilzitten gaat de oplossing niet brengen. Maar we zijn wel bang dat wanneer we de deskundige moeten activeren middels hem aan te manen, hij deze aanmaning wel eens tegen ons zou kunnen gebruiken en het verslag ernaar zal zijn…
Re: Problemen met deskundige
Geplaatst: 29 feb 2012 15:39
door scorpioen
Mijn ervaring is dat je geen schrik moet hebben en dat het feit dat je desnoods het initiatief neemt om de deskundige door de rechter te laten oproepen dit geen invloed heeft op het deskundig verslag.
Re: Problemen met deskundige
Geplaatst: 29 feb 2012 16:06
door gilops
Deskundigen zijn in het belgisch rechtssysteem aan het "verworden".
Het betekent dat de echte deskundigen er niet meer aan willen meedoen.
De voorhistorische regeltjes vragen 90% van de aandacht van een beginneling-deskundige.
De huidige geroutineerde oud-gedienden hebben tijdens hun beroepsopleiding nog meegemaakt dat Congo onafhankelijk werd.
En ik spreek over 2012.
Ik heb deze week nog een beklag gedaan bij de Hoge Raad voor Justitie dat een "onafhankelijk" deskundige van 73 jaar in zijn "deskundig verslag" de thesis verkondigde dat het Nationaal Geografisch Instituut tussen 1950 en 1969 geen luchtopnames heeft gemaakt. En dat terwijl de bewijzen met zegels voor zijn neus lagen. Hoe kwam hij tot die conclusie ? Een e-mail van een advocaat schreef hem "het tegenbewijs" op Vermassende wijze.
Re: Problemen met deskundige
Geplaatst: 29 feb 2012 18:50
door Franciscus
Klopt laatste luchtfoto's waren van 1940-45 door de Amerikanen genomen
