plaatsbeschrijving en andere zaken. dringend hulp gevraagd!!

Bella82
Topic Starter
Berichten: 43

plaatsbeschrijving en andere zaken. dringend hulp gevraagd!!

#1 , 28 feb 2012 17:22

Beste,

Bij het betreden van onze huurwoning werd ons door de verhuurder een plaatsbeschrijving voorgelegd samen met het huurcontract (1 feb 2008). Wij waren niet aanwezig bij opstelling, werd door verhuurder zelf opgemaakt samen met enkele overzichtsfoto's.

Deze gaat als volgt: (letterlijke overname)

Een voorste woonplaats van +- 4X4 m², voozien van een radiator, vloerbekleding in beige tegelvloer en plafond afgewerkt met houten pkanchetten
Een tweede woonplaats van +- 4X4 m², idem als hierboven

Zo gaat het verder, er wordt voor elke kamer beschreven welke vloer, plafond en toestellen (keuken) er zijn. Nu wij hier gaan verhuizen wil de verhuurder een expert laten komen (met gedeelde kosten) om een uittredende beschrijving te maken om zo vast te stellen voor welke schade wij moeten opdraaien. Kunnen zij dit zomaar eisen van ons? En wat is dan de basis van het beschrijf? Bij het begin werd er door een expert geen opgemaakt, dus er is geen beschrijving van alles wat toen aan de woning was. Zij stellen dat de sleuteloverdracht pas aanvaard kan worden na 30 april en dit op voorwaarde dat er een plaatsbeschrijving wordt opgemaakt.

Tevens stelt onze verhuurder dat het klopt dat we geen KB als bijlage ontvangen hebben bij het huurcontract, en dat er geen melding over werd gemaakt. Zij stellen hierbij vast dat het aan ons was om de wettelijke minimum vereisten voor een woning te kennen, daar iedereen geacht wordt de wet te kennen? Klopt dit?

Wij hebben serieuze waterschade aan de verbindingsdeur van keuken naar garage, waar wij telkens water binnenkregen via het dak. Dit is meerdere malen gemeld en door de eigenaar zelf hersteld. Nu stellen zij ons verantwoordelijk voor de waterschade en rotting van deurstijl daar wij verplicht zijn aan schadebeperking te doen?

Graag spoedige reactie

Voor meer info mag je steeds vragen.

mvg,

Winston
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Benieuwd naar jouw juridische opties? Winston begeleidt jou aan de geschikte oplossing. Klik hier om jouw situatie te beschrijven en we nemen binnen de 24 uur met jou contact op voor persoonlijke begeleiding
Vandebos
Berichten: 16087

#2 , 28 feb 2012 18:01

Verhuurder vriendelijk glimlachend eens bekijken en simpelweg meedelen "tot voor de vrederechter" en "geen probleem, we vragen onmiddellijk om de woningdienst te laten passeren om een bewoonbaarheidsonderzoek te verrichten".

Op de uittredende plaatsbeschrijving kan er slechts vergeleken met wat in de intredende staat beschreven. Als de verhuurder heeft nagelaten de kamers in detail te beschrijven is dat zijn verantwoordelijkheid en zal hij aan de hand van andere documenten dienen aan te tonen dat de schade door u werd veroorzaakt. Als u kan aantonen dat u herhaaldelijk de verhuurder heeft dienen te verwittigen voor hij de waterinsijpeling heeft aangepakt is de vervolgschade voor zijn rekening.

De verhuurder is bij dwingend recht verplicht deze documenten aan het contract te koppelen, of u ze dient te kennen staat daar volledig los van. De redenering van iedereen dient de wet te kennen is dus maar evenveel gewauwel om zijn eigen fouten te camoufleren.

Ik zou deze pipo in die aard een AS zenden waarin u zich niet akkoord verklaart met de opgelegde datums, dat u van 11/22/3333 tot 11/22/3333 de mogelijkheid heeft om het pand gemeenschappelijk te controleren, dat zijn argument van "iedereen dient de wet te kennen " hem niet ontslaat van zijn verplichtingen die de wet hem met dwingend recht oplegt, dat u niet verantwoordelijk kan gesteld worden voor vervolgschade die ontstaat door zijn dralen bij het uitvoeren van herstellingen die bij wet door hem dienen verricht te worden, dat u geen zin heeft in deze discussie om de waarborg scheef te kunnen slaan en u bij een gebrek aan een bevredigend antwoord binnen de vijf kalenderdagen na kennisname verplicht zal zijn om onmiddellijk het vredegerecht en de woningdienst in te schakelen om deze zaak ten gronde voor het einde van het contract te behandelen.

met vriendelijke groeten uiteraard.

Franciscus
Berichten: 39740
Juridisch actief: Nee

#3 , 28 feb 2012 19:09

Wanneer is het contract beëindigd?
Is er een waarborg voorzien en hoe is dit geregeld?
Op een bankrekening op uw naam met handtekening van H en VH.
Zijn (waren) er nog andere kosten vb verwarming.
Zorg dat je de nodige documenten hebt om de nutsvoorzieningen af te sluiten ( gaan ophalen of downloaden van net).
Indien verhuurder weigert te tekenen ( dus over te nemen) kan je de documenten gewoon binnenbrengen (steeds copie houden) en de nutsvoorzieningen laten afsluiten. Kost voor de eigenaar daarna 'iets' meer om terug aan te sluiten.
( zoek hier maar eens op enkele zoekwoorden vb afsluiten nutsvoorziening)

Reclame

j.demoor
Berichten: 10360

#4 , 01 mar 2012 10:27

“Art.1730.§ 1. De partijen zijn verplicht een omstandige plaatsbeschrijving op te stellen, op tegenspraak en voor gezamenlijke rekening. Deze plaatsbeschrijving wordt opgesteld ofwel tijdens de periode dat de ruimtes onbewoond zijn, ofwel tijdens de eerste maand van bewoning...”(Burgerlijk Wetboek)

Die WETTELIJKE verplichting betreft enkel de INGAANDE plaatsbeschrijving.

Bij het teruggeven van het verhuurde pand kan de toestand ervan VERGELEKEN worden met deze van de ingaande plaatsbeschrijving .Hierbij kan elke partij zich op eigen kosten,tenzij anders overeengekomen,laten bijstaan door een deskundige. Weigert de verhuurder de teruggave van het verhuurde pand te aanvaarden BIJ einde huur dan kan hij hierna geen bezettingsvergoeding vorderen. Leg dit dan vast bij aangetekend schrijven.

“Art.2.§ 1...Onverminderd...moet het verhuurde goed beantwoorden aan de elementaire vereisten van veiligheid, gezondheid en bewoonbaarheid...De in het vorige lid beoogde minimumvoorwaarden zijn van dwingend recht en MOETEN bij de huurovereenkomst worden gevoegd.”(20 februari 1991 Woninghuurwet).

8 JULI 1997. Koninklijk besluit tot vaststelling van de voorwaarden waaraan ten minste voldaan moet zijn wil een onroerend goed dat wordt verhuurd als hoofdverblijfplaats in overeenstemming zijn met de elementaire vereisten inzake veiligheid, gezondheid en bewoonbaarheid.

“Art.4. De woning moet vrij zijn van vochtinfiltratie door het dak, de dakgoten, de muren of het buitenschrijnwerk alsook van opstijgend vocht via de muren of vloeren die de gezondheid in het gedrang kunnen brengen.“(voornoemd Koninklijk besluit)

“Art.2...§ 2. Met toepassing van de artikelen 1720, 1754 en 1755 van het Burgerlijk Wetboek op de huurovereenkomsten geregeld door deze afdeling, is de verhuurder verplicht tot alle herstellingen, andere dan de huurherstellingen...” (Woninghuurwet 20 februari 1991).

“Art.99.Om de rechten en plichten van de eigenaar en de huurder inzake de werkzaamheden in een verhuurd goed beter te omkaderen, worden de artikelen 1720,1754 en 1755 van het Burgerlijk Wetboek bovendien van dwingende aard. Gelet op dit dwingende karakter,is het de partijen nadrukkelijk verboden om gebruik te maken van de mogelijkheid voorzien in artikel 1754 van het Burgerlijk Wetboek, waarmee ze een beroep konden doen op tegengestelde clausules om de huurherstellingen te bepalen.”(Parl.Doc. 51K2873/001,Wetsontwerp houdende diverse bepalingen(IV)).

“Art.1754.Herstellingen ten laste van de huurder, of geringe herstellingen tot onderhoud, waartoe, behoudens andersluidend beding, de huurder gehouden is, zijn die welke door het plaatselijk gebruik als zodanig beschouwd worden en, onder andere...Art.1755.Geen van de herstellingen die geacht worden herstellingen ten laste van de huurder te zijn, komt voor rekening van de huurder, wanneer alleen ouderdom of overmacht daartoe aanleiding hebben gegeven.”(Burgerlijk Wetboek=B.W.).

‘Wij hebben serieuze waterschade aan de verbindingsdeur van keuken naar garage, waar wij telkens water binnenkregen via het dak. Dit is meerdere malen gemeld en door de eigenaar zelf hersteld. Nu stellen zij ons verantwoordelijk voor de waterschade en rotting van deurstijl daar wij verplicht zijn aan schadebeperking te doen?’

Die herstelling van het dak was ten laste van de verhuurder evenals de schade die het gevolg is van het niet tijdig of niet degelijk herstel ervan. De verhuurder dient te bewijzen dat u tekort kwam aan uw schadebeperkingsplicht uit art.1728,1° B.W..
Ga naar Belgische wetgeving in JUSTEL-databanken van Belgisch Staatsblad. Klik voor WetBOEKEN achter ’Juridische aard’. Op afkondigingsdatum vindt u de overige akten. Inzake FEDERALE fiscale wetgeving zie http://www.fisconetplus.be/

Terug naar “Huren”