Pagina 1 van 2

schade

Geplaatst: 16 feb 2012 21:03
door 11011965
Huurder heeft geen verwarming opgezet tijdens de vorst en nu is er enorme schade.
c.v. stuk, ...
Moeten wij ( verhuurder) ook onze brandverzekering aanspreken?
moeten wij iets ondernemen?

Re: schade

Geplaatst: 16 feb 2012 21:24
door VDG2
Kan je even verduidelijken aub. Vanaf wanneer loopt de huurovereenkomst? Moet deze nog beginnen of is deze al aangevangen maar is de huurder er nog niet ingetrokken?

Re: schade

Geplaatst: 16 feb 2012 22:02
door 11011965
huurovereenkomst loopt vanaf 1 januari, maar huurder is er nog niet ingetrokken

Re: schade

Geplaatst: 16 feb 2012 22:08
door roharro
huurovereenkomst loopt vanaf 1 januari, maar huurder is er nog niet ingetrokken
De huurder is verantwoordelijk sedert 1 januari voor alle schade te wijten aan het feit dat hij zich niet gedroeg als "goede huisvader". Hij is dus verantwoordelijk voor de schade te wijten aan zijn gebrek aan voorzorg.

Re: schade

Geplaatst: 16 feb 2012 22:16
door Logis
Voor zover ik weet is het aangewezen om die schade aan te geven aan uw brandverzekeraar. In de brandverzekering zit vrijwel altijd ook een rechtsbijstand, zodat je brandverzekeringsmaatschappij u ook kan verdedigen bij betwisting van de aansprakelijkheid voor die schade. Bij de expertise voor die schade komt dan ook een expert van uw verzekeraar en een expert van de verzekeraar van de huurder.

Re: schade

Geplaatst: 16 feb 2012 22:47
door Vandebos
Voor zover ik weet is het aangewezen om die schade aan te geven aan uw brandverzekeraar. In de brandverzekering zit vrijwel altijd ook een rechtsbijstand, zodat je brandverzekeringsmaatschappij u ook kan verdedigen bij betwisting van de aansprakelijkheid voor die schade. Bij de expertise voor die schade komt dan ook een expert van uw verzekeraar en een expert van de verzekeraar van de huurder.
klopt.

Re: schade

Geplaatst: 16 feb 2012 23:03
door VDG2
In mijn vorig huurcontract stond trouwens letterlijk "De huurder zal de installaties beschermen tegen vorst en zal erop toezien dat de sanitaire
toestellen, de leidingen en de rioleringen niet door zijn toedoen verstopt worden. Elke schade toegebracht en voortvloeiend door/uit de niet-naleving van de bovengenoemde
verplichtingen, zal op de kosten van de huurder hersteld worden."

Re: schade

Geplaatst: 16 feb 2012 23:21
door Vandebos
ja, maar je mag dit ook niet veralgemenen. Als de installatie in se niet deugdelijk is, brander en/of boiler in een tochtige buitenstalling bv, kan het niet van de bewoner verwacht worden dat deze buitengewone maatregelen treft om de installatie te beschermen. Het pand daarentegen in de vorstperiode niet verwarmen is een zuiver gebrek aan respect voor het goede huisvader principe en maakt de bewoner dan ook ten volle aansprakelijk voor alle schade die daaruit voortvloeit.

Re: schade

Geplaatst: 17 feb 2012 12:26
door VDG2
Uiteraard moet het pand ook aan een aantal minimumvereisten qua veiligheid, bewoonbaarheid, e.d. voldoen zoals Vandenbos zegt. Indien men de installatie niet kan beschermen tegen vorst kan de huurder niets verweten worden. In dit geval vermoed ik dat het een installatie betrof die weldegelijk kon beschermd worden tegen vorst door gewoon de verwarming aan te zetten.

Overduidelijk nalatigheid van de huurder.

Wat ik mij wel afvraag, is waarom de huurder er na 1,5 maand nog niet is ingetrokken? Puur uit nieuwsgierigheid dan...

Re: schade

Geplaatst: 17 feb 2012 21:32
door 11011965
mijn nieuwsgierheid wekt evenzeer naar deze vraag
Pand is in orde verklaard qua opgelegde veiligheidsvoorschriften.
Installatie pas vernieuwd,als de electriciteit uitgezet word,kan bij mijn weten ook geen chauffage gaan !!!

Re: schade

Geplaatst: 17 feb 2012 23:51
door Vandebos
Fout huurder, uw eigen verzekering aanspreken en van de rechtsbijstand gebruik maken.

Re: schade

Geplaatst: 18 feb 2012 12:08
door 11011965
beweert dat hij zelf alles zal oplossen, moeten wij dan toch onze brandverzekering niet aanspreken?of wel?

Re: schade

Geplaatst: 18 feb 2012 12:14
door Vandebos
Zie antwoord kohar.

Re: schade

Geplaatst: 18 feb 2012 12:35
door mava105
Bezit uw huurder enige ervaring in die richting? (loodgieter bvb) Laat toch maar nakijken of alles wel deskundig werd hersteld. Mogelijks zit je anders binnen een paar jaren terug met problemen.

Re: schade

Geplaatst: 18 feb 2012 13:18
door Logis
Niet twijfelen 11011965, aangeven aan uw verzekering. Hou er ook rekening mee dat je een schadegeval moet aangeven binnen een bepaalde periode nadat je de schade hebt kunnen vaststellen (zie uw contract).
Reden waarom : zie antwoord mava105. U kan bij aangifte beroep doen op de rechtsbijstand, eventueel ook achteraf bij niet deskundige herstelling.
Bovendien wordt de schade aan u vergoed in nieuwwaarde ( dwz. waarde zoals het aan huidige prijs nieuw zou geïnstalleerd worden.
Uw verzekeraar recupereert dan bij de verzekeraar van uw huurder volgens huidige waarde ( nieuwwaarde minus eventuele sleet, ouderdom).