Pagina 1 van 1

Kadastraal inkomen

Geplaatst: 15 nov 2011 16:42
door Carinecn
Beste,

Men verhuurt een eengezinswoning aan een gehandicapt koppel met zoon en twee kleinkinderen. Nu krijgt de eigenaar een belastingsaanslag van het KI met vermindering gehandicapten en twee kinderen (telt samen voor 6 kinderen). In het huurcontract wordt niets geschreven over het betalen van het Ki door de huurders. Nu vragen de huurders dat de vermindering aan hen betaald wordt door de verhuurder-eigenaar.
Is dit wel correct?
- kan men als huurder zomaar die vermindering aanvragen
- moet de verhuurder die vermindering aan de huurder betalen

Mvg,
Carine

Re: Kadastraal inkomen

Geplaatst: 15 nov 2011 16:48
door roharro
Jazeker. Verhuurder kan dat aanvragen en verhuurder moet hem dat voordeel terugbetalen.

Re: Kadastraal inkomen

Geplaatst: 15 nov 2011 16:50
door Carinecn
Het is niet de verhuurder die het heeft aangevraagd maar de huurder en er staat niet in het contract dat de huurder het Ki moet betalen.

Re: Kadastraal inkomen

Geplaatst: 15 nov 2011 16:51
door scorpioen
Art. 259 Wetboek Inkomstenbelastingen

De verminderingen ingevolge artikel 257, § 1, 2° en 3° en § 2, 2°, zijn van de huur aftrekbaar, niettegenstaande elk hiermee strijdig beding.

De vermindering komt dus toe aan de huurder.

Re: Kadastraal inkomen

Geplaatst: 15 nov 2011 16:53
door roharro
Huurder moet het anvragen. Typfout, sorry!

Re: Kadastraal inkomen

Geplaatst: 15 nov 2011 16:56
door Carinecn
Het is gewoon dat de verhuurder achteraf geen brief krijgt van het ministerie dat alles moet terugbetaald worden omdat hij/zij de eigenaar is terwijl de huurders het geld gekregen hebben.
Als de huurders recht hebben op dat geld zullen ze het ook krijgen zonder problemen.

Re: Kadastraal inkomen

Geplaatst: 15 nov 2011 16:58
door roharro
De huurders krijgen geen geld. De verhuurder moet het hen geven. U kunt het voordeel voor de huurder aflezen van het aanslagbiljet onroerende voorheffing.

Re: Kadastraal inkomen

Geplaatst: 15 nov 2011 17:02
door Carinecn
Dank u wel voor het vlugge antwoord!