Pagina 1 van 1

nieuwe huurder

Geplaatst: 27 okt 2011 16:23
door rode_ridder
Beste,

ik doe vr de 1ste maal verhuur. Ik heb nu een huurder gevonden (appartement staat nu leeg) en heb een huuroveenkomst opgesteld. Binnenkort komen we samen om te tekenen. De huurder wil eind november haar meubelen verhuizen en al enkele nieuwe kasten monteren maar echter nog niet wonen. Ze zou er echter maar wonen vanaf 1 december.
Als geste om haar wat kosten te besparen en ik haar als zeer betalenswaardige huurder zie, heb ik gezegd dat ze geen huur betalen vr november aangezien ze er nog niet woont.

Nu vraag ik mij echter af wat als er iets gebeurt (brand, diefstel, enz.) tijdens eind november. Wie is er verantwoordelijk, wie is er wel of niet afgedekt doordat huurcontract pas staat op 1 december.
Indien problematisch kan ik dan bvb huurcontract op 19 november laten beginnen en overeenkomen dat ze voor november geen huurgeld dient te betalen

dank bij voorbaat

Re: nieuwe huurder

Geplaatst: 27 okt 2011 16:36
door Vandebos
U kan dit in het huurcontract opnemen. Met de bepaling erbij dat de huurder verplicht is vanaf 19/11/2011 een brandverzekering voor eigen inboedel en schade aan derden af te sluiten en u hiervan een bewijs bij de ondertekening van het contract te overhandigen en u jaarlijks het bewijs te leveren van een dergelijke verzekering.