#7 , 26 feb 2011 12:56
Kijk als er morgen een KB verschijnt dat iedere huurder verplicht zich aan te sluiten bij de huurdersbond voor de looptijd van zijn contract dan spreken we over een ander verhaal. Dan heeft de huurdersbond potentieel de middelen om meer te doen dan een initieel advies te verstrekken.
Maar nu? Wie wordt lid van de huurdersbond? diegenen die al dan niet een probleem met hun verhuurder waarnemen. Diegenen die wel een oplossing wensen die ze zelf niet kunnen vinden maar die niet bereid zijn om de kosten van een advocaat te betalen. Verwacht dan ook niet dat de huurdersbond je voor €15 per jaar hetzelfde advies en niveau van kwaliteit als die advocaat.
Je kan er terecht voor het verkrijgen van basisinformatie, ik stuur mensen hier vaak naar hen toe omdat zij de regio van de huurder kennen, vaak de naam van de verhuurder reeds zijn tegengekomen en voornamelijk omdat ze meestal wel weten welke advocaten in de regio degelijk werk willen leveren in een dergelijk dossier voor geen al te hoge prijs. Een huurdersbond is geen advocatenkantoor tegen €15/jaar, dat kan je niet vragen of verwachten.
Net zoals dit forum kan men je helpen met een brief, met algemene informatie, met een overzichtje van de wetsartikelen die van toepassing zijn op jouw probleem maar op het einde van de dag ben jij het die de knoop moet doorhakken en beslissen wat je wenst te doen. Op zijn minst heb je voor €15/jaar dan toch al een basisindicatie.