Pagina 1 van 1

Huurcontract studentenkamer opzeggen problemen

Geplaatst: 22 nov 2010 17:58
door timmy1
Ik ben student en ik heb een huurcontract voor een studentenkamer aangegaan van 1 september 2010 tot 31 augustus 2010.
Nu ben ik recent gestopt met mijn studies en zou ik graag mijn kamer opzeggen voor 1 december. Ik heb reeds contact opgenomen met mijn huurbazin voor een eventuele vergoeding overeen te komen en die zei dit:
"Ik kan eventueel akkoord gaan met een schadevergoeding van 6 maand, aangezien het nu bijna onmogelijk is om nog een kamer te verhuren voor de resterende 9 maanden van het contract. De enkelen die nu nog zoeken zijn ofwel buitenlanders, ofwel niet-studenten, en die aanvaard ik geen van beiden"
Kan dit zomaar?
Het is een bemeubelde kamer en in huurcontract staat enkel dit over verbreking van huurcontract: "Indien het huurcontract dient verbroken te worden in het nadeel van de huurder, hetzij door wanbetaling hetzij door klachten over luidruchtigheid of het slechte onderhoud van het gehuurde goed, zal deze alle onkosten en uitgaven van gelijk welke aard moeten betalen die voortvloeien uit deze ontbinding, en als vergoeding hiervoor drie maanden huishuur betalen." (wat overeenkomt met waarborg)

Wat is het beste dat ik nu doe en kan je als verhuurder van studentenkamers zo'n hoge schadevergoeding vragen?

Alvast bedankt

Re: Huurcontract studentenkamer opzeggen problemen

Geplaatst: 22 nov 2010 18:20
door artemis
Staat er geen clausule in je contract ivm met opzegging wegens stopzetting studies?

In vele studentencontracten wordt in dergelijk geval een opzegtermijn van 1 maand voorzien.

Waar is je studentenkamer? Is er in die stad geen Kotweb-dienst die kan bemiddelen?

6 maand is er wel over...

Re: Huurcontract studentenkamer opzeggen problemen

Geplaatst: 22 nov 2010 18:35
door timmy1
Neen er staat geen clausule in, heb al naar kotdienst gebeld en zij verwezen mij door naar de huurders bond. Het is gelegen in Gent. Kan ik het risico nemen door bv niet te betalen zodat ik dan enkel waarborg kwijt ben? of is de kans dat zij mij dan voor vrederechter sleept groot?

Re: Huurcontract studentenkamer opzeggen problemen

Geplaatst: 22 nov 2010 20:39
door Vandebos
ofwel huurdersbond of laten verbreken via vredegerecht...

Niet betalen is vragen om problemen en veroordeeld worden tot een bijkomende verbrekingsvergoeding...

Eventueel eens een scheurblaadje ophangen in de unief of hogeschool? Als je een presentabele kandidaat vindt kan de kotbazin anders beslissen...

Re: Huurcontract studentenkamer opzeggen problemen

Geplaatst: 24 nov 2010 10:46
door j.demoor
Studentenkamers vallen onder het GEMEEN huurrecht(=art.1708-1762bis Burgerlijk Wetboek).

“Art.1737.Indien de huur bij geschrift is aangegaan,eindigt zij van rechtswege wanneer de bepaalde tijd verstreken is,zonder dat een opzegging is vereist.”(Burgerlijk Wetboek).

‘ik heb een huurcontract...aangegaan van 1 september 2010 tot 31 augustus 2010(ik ga ervan uit dat u 2011 bedoelt)’ houdt in dat u die overeenkomst niet vóór 31 augustus 2011 kan beëindigen tenzij met WEDERZIJDS akkoord.