Werken uitgevoerd door huurder

veraki
Topic Starter
Berichten: 3

Werken uitgevoerd door huurder

#1 , 28 apr 2010 20:11

Huurder heeft werken uitgevoerd : plaatsen tuinhuis, cv ketel stookolie vervangen door gasketel.
Geen toestemming gevraagd aan eigenaar.
Mag de huurder als hij de huur opzegt het tuinhuis afbreken?
Is de eigenaar vergoeding verschuldigd voor de uitgevoerde werken?

Winston
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Benieuwd naar jouw juridische opties? Winston begeleidt jou aan de geschikte oplossing. Klik hier om jouw situatie te beschrijven en we nemen binnen de 24 uur met jou contact op voor persoonlijke begeleiding
Vandebos
Berichten: 16087

#2 , 28 apr 2010 22:02

Werd er een omstandige plaatsbeschrijving bij het begin van het contract opgemaakt?

Er is geen enkele schriftelijke of elektronische afspraak gemaakt tussen beide partijen wat betreft deze werken?

veraki
Topic Starter
Berichten: 3

#3 , 28 apr 2010 22:16

Er is geen plaatsbeschrijving.
Er is geen schriftelijke, mondelinge of electronische comunicatie omtrent dit onderwerp

Reclame

Vandebos
Berichten: 16087

#4 , 28 apr 2010 22:24

Art. 1730. <W> § 1. (De partijen zijn verplicht een omstandige plaatsbeschrijving op te stellen, op tegenspraak en voor gezamenlijke rekening. Deze plaatsbeschrijving wordt opgesteld ofwel tijdens de periode dat de ruimtes onbewoond zijn, ofwel tijdens de eerste maand van bewoning. Hij wordt gevoegd bij de geschreven huurovereenkomst in de zin van artikel 1bis van boek III, titel VIII, hoofdstuk II, afdeling 2 en zal eveneens onderworpen zijn aan de registratie.) <W>
Bereiken de partijen geen overeenstemming, dan wijst de vrederechter, bij wie de zaak aanhangig wordt gemaakt met een verzoekschrift ingediend voor het verstrijken van de termijn van één maand of van vijftien dagen naargelang van het geval, een deskundige aan die de plaatsbeschrijving opmaakt. Het vonnis is uitvoerbaar niettegenstaande verzet en is niet vatbaar voor hoger beroep.
§ 2. Indien in de gehuurde plaatsen belangrijke wijzigingen zijn aangebracht nadat de plaatsbeschrijving is opgemaakt kan elke partij eisen dat op tegenspraak en voor gemeenschappelijke rekening een bijvoegsel bij de plaatsbeschrijving wordt opgemaakt.
Wordt geen overeenstemming bereikt, dan is de in paragraaf 1 voorgeschreven procedure van toepassing, behalve wat de termijnen betreft.
§ 3. De contractuele bepalingen welke in strijd zijn met de paragrafen 1 en 2 zijn nietig.
§ 4. Dit artikel is niet van toepassing op de pacht.

Art. 1731. <W> § 1. Indien geen omstandige plaatsbeschrijving is opgemaakt, wordt vermoed dat de huurder het gehuurde goed ontvangen heeft in dezelfde staat als waarin het zich bevindt op het einde van de huurovereenkomst, behoudens tegenbewijs, dat door alle middelen kan worden geleverd.
§ 2. Indien tussen verhuurder en huurder een omstandige plaatsbeschrijving is opgemaakt, moet de huurder het goed teruggeven zoals hij het, volgens die beschrijving, ontvangen heeft, met uitzondering van hetgeen door ouderdom of overmacht is teniet gegaan of beschadigd.

veraki
Topic Starter
Berichten: 3

#5 , 29 apr 2010 16:04

is het niet zo dat werken uitgevoerd in onroerende staat zonder toestemming van de verhuurder van rechtswege eigendom worden van de verhuurder en dit zonder verplichting tot vergoeding?

Vandebos
Berichten: 16087

#6 , 29 apr 2010 18:24

Dat is een element uit de wetgeving specifiek voor handelshuur, artikel 9 als ik me niet vergis.

j.demoor
Berichten: 10360

#7 , 30 apr 2010 10:06

“Art.555.Indien de beplantingen, gebouwen en werken zijn tot stand gebracht door een derde met zijn eigen materialen, heeft de eigenaar van het erf het recht die voor zich te behouden, ofwel de derde te verplichten ze weg te nemen. Indien de eigenaar van het erf de wegruiming vordert van de beplantingen en gebouwen, geschiedt deze op kosten van degene door wie zij zijn tot stand gebracht, zonder enige vergoeding voor hem; hij kan zelfs, indien daartoe reden is, veroordeeld worden tot schadevergoeding wegens het nadeel dat de eigenaar van het erf mocht hebben geleden. Indien de eigenaar verkiest die beplantingen en gebouwen te behouden, moet hij de waarde van de materialen en het arbeidsloon vergoeden, zonder dat de min of meer belangrijke vermeerdering der waarde, die het erf kan hebben verkregen, in aanmerking komt...”(Burgerlijk Wetboek).

‘Behoudens andersluidende bedingen tussen partijen,kan de huurder,bij toepassing van het algemeen rechtsbeginsel dat niemand zich zonder oorzaak ten koste van een ander mag verrijken,tegenover de verhuurder aanspraak maken op vergoeding van verbeteringen door hem aan het verhuurde goed aangebracht,op VOORWAARDE evenwel dat de verhuurder zich niet in de mogelijkheid bevindt de verwijdering van de bedoelde verbeteringen te eisen‘(Cass. 18 april 1991,Bull. 1991,740,noot,Res.Jur.Imm. 1991,205).
Ga naar Belgische wetgeving in JUSTEL-databanken van Belgisch Staatsblad. Klik voor WetBOEKEN achter ’Juridische aard’. Op afkondigingsdatum vindt u de overige akten. Inzake FEDERALE fiscale wetgeving zie http://www.fisconetplus.be/

Franciscus
Berichten: 39736
Juridisch actief: Nee

#8 , 30 apr 2010 17:43

..en wat is er met de olietank gebeurd? wie zegt dat die olieketel stuk was... stof tot discussie.
Wie is bv nu aansprakelijk voor mogelijk weglopen van olie in de ondergrond gezien niet meer in gebruik...

Terug naar “Huren”