contractbreuk

bjornesto
Topic Starter
Berichten: 8

contractbreuk

#1 , 14 mar 2010 05:10

Ik heb een vraag.

In januari 2010 heb ik een contract aangegaan voor een ondergrondse staanplaats (zonder tussenkomst van een immobilënkantoor). In de overeenkomst staat dat er op de 25 tot uiterlijk de 28ste moet betaald worden.

De huurovereenkomst zou beginnen op 1 maart 2010.
Zoals in het contract heb ik op de 25ste betaald (zowel de waarborg dat in het contract stond van de staanplaats als een waarborg van de kastjes van de rolpoort) zodat op 1 maart de sleutels tot de toegang van de personenlift (is in een ander appartementsgebouw) alsook de kastjes van de automatische rolpoort krijgen.

Echter krijg ik op 28 februari telefoon van de eigenaar dat hij de sleutels van de personenlift kan overhandigen maar niet de kastjes van de rolpoort want die moeten nog geprogrammeerd worden.

Een week later belt hij mij terug op dat hij de kastjes heeft maar ze enkel maar wil brengen als hij in de buurt is. Kortom nu zijn we 14 dagen verder maar nog steeds geen kastjes.

Wat kan ik hiertegen doen?

Winston
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Benieuwd naar jouw juridische opties? Winston begeleidt jou aan de geschikte oplossing. Klik hier om jouw situatie te beschrijven en we nemen binnen de 24 uur met jou contact op voor persoonlijke begeleiding
Vandebos
Berichten: 16087

#2 , 14 mar 2010 09:58

U dient hem aan te schrijven. ( Dat blijft altijd beter hangen dan een telefoontje of een sms) In uw brief, liefst aangetekend, verzoekt u hem u binnen de 14 dagen na kennisname de afstandsbedieningen te bezorgen die contractueel bij de gehuurde staanplaats horen en die het normaal gebruik van de staanplaats mogelijk maken. Dat u hem bij deze in gebreke stelt mocht u binnen de gestelde periode de afstandsbedieningen niet ontvangen.

Reclame

Terug naar “Huren”