Pagina 1 van 1

wie moet dit repareren?

Geplaatst: 16 dec 2009 13:33
door delady
een vriendin huurt een huis en heeft het financieel allesbehalve makkelijk.
In het huis is een gaskachel maar deze is kapot(meer dan waarschijnlijk door verslijt want het is een oude)
wie moet de kosten hiervan betalen of eventueel een nieuwe gaskachel betalen als deze niet meer te repareren is?
bedankt voor uw antwoord

Geplaatst: 16 dec 2009 14:24
door Vandebos
Kachel laten nakijken door reparateur. Indien deze zegt versleten of defect door versleten onderdelen die te vervangen zijn, hem vragen hier een kleine offerte voor te maken.
Met die offerte of het verslag naar de verhuurder stappen. Indien deze weigert de kachel te vervangen hem aangetekend in gebreke stellen wegens het niet naleven van zijn verplichtingen conform art 1719-1720 BW.
Art. 1719. De verhuurder is, uit de aard van het contract, en zonder dat daartoe enig bijzonder beding nodig is, verplicht :
1° Het verhuurde goed aan de huurder te leveren;
2° Dat goed in zodanige staat te onderhouden dat het kan dienen tot het gebruik waartoe het verhuurd is;
3° De huurder het rustig genot daarvan te doen hebben zolang de duur duurt.

Art. 1720. De verhuurder is verplicht het goed in alle opzichten in goede staat van onderhoud te leveren.
Hij moet daaraan gedurende de huurtijd alle herstellingen doen, die nodig mochten worden, behalve de herstellingen ten laste van de huurder.
Hem in hetzelfde schrijven verzoeken binnen de 10 dagen na kennisname van het schrijven de defecte kachel te laten vervangen door een model dat eenzelfde hoeveelheid warmte afgeeft. Hem vriendelijk meedelen dat bij gebrek aan deze vervanging binnen de gestelde termijn u genoodzaakt zal zijn het vredegerecht in te schakelen.

Hopelijk helpt dit u verder?