zware problemen met huurder

billie3
Topic Starter
Berichten: 88

zware problemen met huurder

#1 , 15 dec 2009 19:59

Even de situatie schetsen: we verhuren een aantal appartementen in een gebouw. Een bepaalde huurder, moeten we regelmatig aanmanen om zijn huurgeld te betalen. Is wel zo slim om nooit langer dan 3maanden niet te betalen. De laatste maanden betaalt hij echter wel goed op tijd. Hij heeft ook psychische problemen. Een aantal weken geleden is hij totaal geflipt en heeft hij verschillende auto's op het terrein beschadigd : spiegels afgebroken, met voet putten in de auto's gestampt,.. Een van de huurders heeft hem di talles zien doen, de politie is erbij gehaald, hij heeft alles bekend en de schade vergoed. Vandaag terug hetzelfde: één auto terug zwaar beschadigd, terug politie, doch niemand was deze keer getuige. Ik weet nu op dit moment nog niet of hij heeft bekend.
Zou ik hem op basis van deze feiten uit het appartement kunnen laten zetten. Een aantal huuders hebben ermee gedreigd het appartement niet verder meer te huren en te vertrekken.
Neem ik een advocaat (=kosten) of probeer ik het zelf via de vrederechter. Graag jullie advies.

Winston
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Benieuwd naar jouw juridische opties? Winston begeleidt jou aan de geschikte oplossing. Klik hier om jouw situatie te beschrijven en we nemen binnen de 24 uur met jou contact op voor persoonlijke begeleiding
Vandebos
Berichten: 16087

#2 , 15 dec 2009 21:31

Korte pijn die u spijtig genoeg geld kost --> advocaat. U kan zich niet permiteren als amateur (zoals mezelf) een dergelijk geding te verliezen vanwege een vergetelheid van uzelf...

Aan de hand van de PV's kan er aangetoond worden dat de persoon in kwestie een potentieel gevaar vormt voor zijn omgeving en de omwonenden. ( het gaat hier immers niet enkel om verbaal geweld) Op basis daarvan kan uw advocaat een interventie vragen aan de burgemeester om deze persoon tegen zichzelf en anderen tegen hem te beschermen.

Als er nog steeds achterstallen zijn en de huurders in kwestie ( diegenen die hun wagen werd beschadigd en zich niet meer veilig voelen) zijn bereid zich aldus uit te drukken bij de vrederechter kan deze, na een psychologisch onderzoek , besluiten dat de huurder zijn contract, voor de vrede binnen de gemeenschap, best verbroken wordt.

Ideaal zou zijn als er een burgemeester in jullie gemeente is met ball** die durft een collocatie uit te voeren.

j.demoor
Berichten: 10360

#3 , 17 dec 2009 10:56

“Art.1725.De verhuurder is niet verplicht de huurder te vrijwaren voor de stoornis die derden hem door feitelijkheden toebrengen in zijn genot, zonder dat zij overigens beweren enig recht op het verhuurde goed te hebben; onverminderd het recht van de huurder om hen in eigen naam te vervolgen.”(Burgerlijk Wetboek).

De verhuurder is dus niet verplicht zijn huurders te vrijwaren voor de stoornis die de ene huurder aan de andere toebrengt. De verhuurder kan zich dan ook,mijns inziens, op die stoornis niet beroepen om de huurovereenkomst van die stoornisverwekkende huurder te doen verbreken.
Ga naar Belgische wetgeving in JUSTEL-databanken van Belgisch Staatsblad. Klik voor WetBOEKEN achter ’Juridische aard’. Op afkondigingsdatum vindt u de overige akten. Inzake FEDERALE fiscale wetgeving zie http://www.fisconetplus.be/

Reclame

Terug naar “Huren”