Pagina 1 van 1
Opzeggen huurcontract termijn en boete
Geplaatst: 08 okt 2009 17:23
door Rudolf Radwanski
Hallo,
Momenteel ben ik op zoek naar een andere woning.
Onze woning is te klein geworden 2 volwassenen en 1 kind op minder dan 40m2. (was 2 volwassenen, aantal slaapkamers 0, kind is 5 jaar)
Het zoeken naar een andere woning wordt bemoeilijkt door de opzegtermijn. Daar is mij nog het een en ander onduidelijk.
Het is een contract voor 1 jaar getekent iets meer dan 3 jaar geleden.
In het contract staat een opzeg 3 maanden voor einde van het contract.
Lange tijd huur dubbele huur betalen voor een andere woning is voor mij niet haalbaar.
Waarborg drie jaar op een geblokeerde rekening.
Er is geen bestek opgemaakt. Wel heb ik kort na bewoning,
zelf een aangetekend schrijven gestuurd met geborgen gebreken.
(Dat waren er nogal wat)
Daarna heb ik nog ontdekt dat wasmachine aansluiting in de WC afgebroken was. (Wasmachine is pas later overgebracht uit oude woning).
Ik verwacht hier problemen mee bij vertrek en afrekening waarborg.
Wat kan ik hiermee verwachten?
Tevens vermoed ik dat het huurcontract niet geregistreerd is.
Kan ik hier wat mee en hoe?
Huurbaas is tot nu toe onvindbaar, gescheiden en leeft waarschijnlijk op ander adres. GSM klopt ook niet meer.
Geplaatst: 08 okt 2009 17:48
door Vandebos
1) U hebt een contract van bepaalde duur voor de termijn van 1 jaar afgesloten 3 jaar geleden?
2) dat contract is nooit schriftelijk verlengd met een ander contract van bepaalde duur van 2 jaar?
Indien het antwoord op vraag 1 ja is en op vraag 2 neen is uw huurcontract overgegaan in een klassieke 3-6-9 met de daarbij horende opzegmogelijkheden en dit vanaf het ogenblik dat het eenjarig contract werd afgesloten. Is het mogelijk de juiste datum van ingang van het contract te posten?
Kijk eens bij het lokale registratiekantoor na of uw contract effectief werd geregistreerd of niet. in de link in mijn onderschrift vind je terug hoe je dit kantoor kan opsporen. Je mag me ook altijd per PB de postcode van waar je woont doorzenden, dan kijk ik zelf snel even.
Het is belangrijk dat je absoluut zeker bent of het contract werd geregistreerd of niet. Doe dus deze opzoeking zo spoedig mogelijk. Laat onder geen beding duidelijk worden aan de verhuurder dat je dit aan het controleren bent. De eerste keer dat je hem aanspreekt over niet registratie is in je opzeggingsbrief en niet eerder...
Indien het contract niet is geregistreerd kan je opzeggen zonder opzeggingstermijn en zonder opzeggingsvergoeding.
Is het contract toch geregistreerd dan zal de opzeg drie maanden bedragen maar is er geen schadervergoeding te betalen aangezien de eerste drie jaar reeds voorbij zijn.
Als er geen plaatsbeschrijving is gemaakt bij het intreden wordt er verondersteld dat het pand zich bij het verlaten in exact dezelfde toestand bevind als toen je het voor de eerste keer betrad.
Voor het opzeggen stuur je best een aangetekend schrijven naar het laatste adres dat je verhuurder je heeft bezorgd. Het is zijn verantwoordelijkheid zijn huurders op de hoogte te houden van zijn verblijfplaats. NOGMAALS: aangetekend versturen!! zeker als je verwacht dat het adres niet meer klopt.
Ik veronderstel dat de waarborg drie maanden is en niet jaren? Als de verhuurder weigert de waarborg vrij te geven of hij niet opgespoord kan worden dien je de vrijgave ervan te verzoeken aan het lokale vredegerecht. (dit is het vredegerecht verantwoordelijk voor de gemeente waar je nu woont, niet die van je toekomstige stad of gemeente.)
Hopelijk helpt dit je verder.
Geplaatst: 08 okt 2009 19:05
door Rudolf Radwanski
Postcode is 2170 Merksem
Contract is ingegaan op 15 september 2006.
Er is geen nieuw contract in deze drie jaar getekend.
Het enige is dat schriftelijk is medegedeelt (ongeveer een jaar geleden) dat de voorschotten voor de verwarming en dergelijke verhoogd zijn en dat afgezien werd van de prijsindexatie.
Een eindjaarafrekening van de voorschotten heb ik nooit gehad.
Volgens de verhuurder waren de voorschotten eigenlijk niet hoog genoeg.
Dat zou natuurlijk kunnen
Alvast bedankt voor de informatie.
Geplaatst: 08 okt 2009 21:07
door Vandebos
AKRED - Registratiekantoor
(2611132) ANTWERPEN XI
Italiëlei 4 bus 3
2000 ANTWERPEN
Tel: 0257/558 00 -- Fax: 0257/971 58
kant.reg.antwerpen11@minfin.fed.be
Rekening nr BE35 6792 0030 8737 (BIC = PCHQBEBB) (IBAN prk)
679-2003087-37 (prk)
Openingsuren 8 uur tot 12 uur
Dit is het adres dat ik krijg als hoofdkantoor voor Antwerpen.
Best belt of mailt u eens naar hen om te informeren of u op dit adres dient te zijn of één van hun bijkantoren in Antwerpen. (de tool van akred vraagt voor Antwerpen nog naar de straat om het juiste adres te geven, dergelijke informatie verstrekken op dit forum vind ik niet opportuun)
Voor het contract is het zo dat er zelfs als het geregistreerd zou staan er geen wederverhuringsvergoeding betaald dient te worden. Het contract bevindt zich immers sinds 15 september 2009 in het vierde jaar.