Pagina 1 van 1

schade bij intrede en uittrede

Geplaatst: 24 apr 2021 21:30
door cadbe
Ik huur sinds 1 week een woning en er zijn een paar problemen en ik vraag me af of dit ten laste verhuurder of ten laste
huurder is.

1/ Licht van de garage werkt niet en als je op de schakelaar drukt valt de differentieelschakelaar uit in
de zekeringenkast en zit gans het huis zonder elektriciteit.

2/ Als ik de kraan aanzet voor het water in de tuin dan spuit het water langs alle kanten weg buiten
in de leiding. Bij nader kijken zie ik dat er 2 barsten in de leiding buiten zitten , waarschijnlijk door
nachtvorst veroorzaakt want dit huis stond reeds 1 jaar leeg vooraleer ik er inkwam.

Ook ben ik vertrokken uit een huurhuis en daar komt binnenkort een expert-plaatsbeschrijver langs.
Er zijn volgende problemen.

3/ Er is een paneel losgekomen van het dak van de garage door stormschade. Ik heb dat toen gemeld
aan de verhuurder en die ging dat komen herstellen , maar nu 1,5 jaar later is het nog niet hersteld.

4/ Er werd een rolluik vervangen door een firma op kosten van de verhuurder. De firma heeft echter
de kapotte rolluik in mijn tuin gedumpt en de verhuurder ging dit naar het containerpark doen , maar
daar is ook niets van in huis gekomen.

Wat is ten laste verhuurder of huurder van bovenstaande punten ?

Re: schade bij intrede en uittrede

Geplaatst: 24 apr 2021 23:54
door JohnD
De door U opgenoemde zaken 1/ en 2/ zijn ten laste van de verhuurder. maar blijkbaar is er geen of een onvolledige plaatsbeschrijving bij intrede opgesteld. Ik raad u aan zo spoedig mogelijk de verhuurder hierover te informeren per AS.

Voor de zaken 3/ en 4/, die zijn ook ten laste van de verhuurder. Meld die zaken aan de expert-plaatsbeschrijver. Zorg voor bewijzen voor 3/.

MVG

Re: schade bij intrede en uittrede

Geplaatst: 25 apr 2021 11:15
door mava105
Was er een ingaande PB? Indien niet, is een uitgaande PB nutteloos.

Re: schade bij intrede en uittrede

Geplaatst: 25 apr 2021 11:46
door cadbe
Beste JohnD U schreef :

" De door U opgenoemde zaken 1/ en 2/ zijn ten laste van de verhuurder. maar blijkbaar is er geen of een onvolledige plaatsbeschrijving bij intrede opgesteld. Ik raad u aan zo spoedig mogelijk de verhuurder hierover te informeren per AS. "

De afkorting AS die U hier gebruikt " AS " betekend dit Aangetekend Schrijven ?

Mava105 Alles gaat hier tegenwoordig met immokantoren en dat is steeds met intrede en uittrede PB door CheckNet.

Re: schade bij intrede en uittrede

Geplaatst: 25 apr 2021 13:25
door Franciscus
AS is inderdaad Aangetekend Schrijven.

Re: schade bij intrede en uittrede

Geplaatst: 25 apr 2021 14:06
door freelance
1/ en 2/ zijn kosten verhuurder .
Als er reeds een ingaande plaatsbeschrijving gebeurt is , en deze gebreken zijn niet opgenomen , dient u zo spoedig mogelijk de verhuurder met aangetekend schrijven ( AS ) op de hoogte te brengen .
3/ en 4/ zijn kosten verhuurder , en mogen niet in de plaatsbeschrijving opgenomen worden .