één verliesstroomschakelaar (aardlekschakelaar) voor 12 studio's tezamen nog reglementair?

skabalie
Topic Starter
Berichten: 184

één verliesstroomschakelaar (aardlekschakelaar) voor 12 studio's tezamen nog reglementair?

#1 , 11 nov 2020 19:20

Hi,
Ik woon in een studio complex met 12 studio's.
die 12 studio's hebben 1 meterteller van de maatschappij en dan elk een teller apart geplaatst door wie weet ik?
Maar er is een vervelende zaak in, dat alle studio's (12) één gemeenschappelijke verliesstroomschakelaar heeft.
Dat betekend dus als één iemand verlies maakt, deze eruit vliegt en het gehele gebouw zonder stroom.
Dit gebeurt hier toch 1à2 keer per maand, en ik heb al schade ervan.
ook is het een werkje, om bij mij alles weer werkend te krijgen. sinds de laatste stroom onderbreking, kan ik één van de 2 camera's buiten mijn eigen netwerk niet meer zien. hier is geen gewoon huis/tuin/keuken netwerk gemonteerd.

Nu is mijn vraag, of dit nog mag in de Belgische wetgeving? in onze zekeringskast in de studio zelf zit er ook een, maar ja, die is serieel geschakeld, zodat die beneden bij verliesstroom er ook uitklapt.
Kan ik de eigenaar aanspreken om de geleden schade te vergoeden, en hoe doe ik dat het best? ik wil nu ook de relatie met de huisbaas niet verzuren,

dank bij voorbaat.

Winston
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Benieuwd naar jouw juridische opties? Winston begeleidt jou aan de geschikte oplossing. Klik hier om jouw situatie te beschrijven en we nemen binnen de 24 uur met jou contact op voor persoonlijke begeleiding
CityBird
Berichten: 940

#2 , 11 nov 2020 19:58

Ja, dat is reglementair, sterker nog het AREI verplicht zelfs een hoofdaardlekschakelaar per aansluiting. Uiteraard kan dat een behoorlijk probleem zijn voor 12 studios, zoals je al aan de lijve hebt ondervonden nu.

Simpelste oplossing is deze te vervangen door een selectief type en niet-selectieve in de studio's. Dat is geen gigantische kost en een redelijke huisbaas moet daar begrip voor hebben.

Jij zal moeten bewijzen dat die schade daardoor veroorzaakt is. Onbegonnen werk. Toestellen moeten bestand zijn tegen stroomuitval. Als dat niet zo is computers bv dan zal je zelf maatregelen moeten nemen, UPS bv.

Reclame

Terug naar “Huren”