Hallo, hopelijk vind ik hier een antwoord
Momenteel huren wij een appartement met 600 euro huur. In de contract is er ook een provisie voorzien voor ons verbruik in het appartement aangezien er geen afzonderlijke meters zijn.
Die provisie is achter anderhalf jaar huur van 75 euro naar 165 opgetrokken. Dit is mondeling gevraagd door de eigenaar en wij moesten het verschil niet terugbetalen aan hem van dat eerste anderhalf jaar.
Helaas hebben wij daar van van op papier en vragen we ons af of hij nog steeds dat eerste anderhalf jaar kan terugvragen. Wij vertrekken hier nu na 2,5 jaar en in ons contract staat over de provisie het volgende:
"wanneer er geen individuele tellers zijn zullen het persoonlijk verbruik van water, gas, elektriciteit, televisie en verwarming worden berekend als volgt: 75 euro van de huurprijs wordt voorzien voor water, gas en elektriciteit. Op het einde van het jaar worden de meterstanden opgenomen en verrekend naargelang vebruik"
Is dit voordelig of nadelig voor ons? Aangezien in het contract staat dat elke jaar een herberekening zal gebeuren. Dat heeft hij dus het eerste anderhalf jaar niet gedaan. Kan hij dat nog terugeisen? Of is dit ten voordele van ons?
Ook zijn dit hier maar 2 appartementen. Onze buur is alleenstaand en betaald de helft als dat wij betalen en wij zijn met 2 personen. Is dit wel allemaal correct?