#9 , 04 aug 2009 11:26
‘hadden een contract van 9 jaar’ houdt in “ Art.3.§ 5. De huurder kan de huurovereenkomst op ieder tijdstip beëindigen met inachtneming van een opzeggingstermijn van drie maanden. Indien de huurder de huurovereenkomst evenwel beëindigt tijdens de eerste driejarige periode, heeft de verhuurder recht op een vergoeding. Die vergoeding is gelijk aan drie maanden, twee maanden of één maand huur naargelang de huurovereenkomst een einde neemt gedurende het eerste, het tweede of het derde jaar. Zolang het huurcontract niet geregistreerd is na de termijn van twee maanden bedoeld in artikel 32, 5°, van het Wetboek der registratie-, hypotheek- en griffierechten, zijn zowel de in het eerste lid bedoelde opzeggingstermijn als de in het tweede lid bedoelde vergoeding niet van toepassing.”(Woninghuurwet 20 februari 1991).
Neemt uw huur een einde op 31 oktober 2009 en begon ze op 01.05.2008 dan eindigt ze gedurende haar tweede jaar.
De verhuurder heeft dan recht heeft op een vergoeding van twee maanden huur,onafhankelijk van wederverhuring of verkoop.
Na 31 oktober 2009 bent u geen huur meer verschuldigd.
“Art.12.Behalve als zij er anders over beschikken ,zijn de bepalingen van deze afdeling van dwingend recht”(Woninghuurwet).
Dit houdt in dat van een dwingende bepaling die de huurder beschermt niet ten gunste van de verhuurder vooraf contractueel mag afgeweken worden.
Ga naar Belgische wetgeving in JUSTEL-databanken van Belgisch Staatsblad. Klik voor WetBOEKEN achter ’Juridische aard’. Op afkondigingsdatum vindt u de overige akten. Inzake FEDERALE fiscale wetgeving zie http://www.fisconetplus.be/