Ik wil voor het eind van deze maand mijn huurovereenkomst opzeggen. Deze ging van start in november 2014. In de overeenkomst staat dat ze één jaar geldt en daarna verlengd wordt met drie jaar. De opzegperiode is drie maand na aangetekend schrijven.
Ik heb nog nooit problemen gehad met mijn huisbaas. Ik zou hem zelfs bij de vriendelijkste mensen die ik ken durven rekenen. Ik verwacht dus eigenlijk niet al te veel problemen. Neemt natuurlijk niet weg dat er geen problemen kunnen opduiken en ik wil weten waar ik op dit ogenblik voor sta.
- Kan/mag ik de overeenkomst beëindigen? Technisch gezien loopt het derde huurjaar dit jaar ten einde, maar het is ook pas jaar twee van de verlenging van drie jaar.
- Is de overeenkomst rechtsgeldig? Ik heb immers begrepen dat een overeenkomst van korte duur -inclusief verlenging- de drie jaar niet mag overschrijden.
- Voor zo ver ik weet werd de overeenkomst niet geregistreerd. Is het nuttig daar in dit geval over te informeren bij het registratiekantoor?
Bedankt.