Vocht in huurpand

Kellyq
Topic Starter
Berichten: 1
Juridisch actief: Nee

Vocht in huurpand

#1 , 25 mar 2016 20:29

Hallo,

Mijn vraag gaat over het volgende,

Ik huur een appartement die niet volgens de normen van stad is.
Wilt zeggen badkamer en slaapkamer zijn onder het dak en geen enkele verluchting!
Het huis naast mij is van dezelfde huisbaas.
Het dak van deze woning moet al maanden vervangen worden.
Hierdoor heb ik vocht gekregen in mijn badkamer dus komt niet door dat ik geen verluchting heb maar door het dak hiernaast die grenst met deze muur.
Ik heb een huurcontract waarbij ik 3 maanden opzeg moet doen. Nu heb ik een ander appartement gevonden en zou ik graaag binnen 1 maand verhuizen kan ik iets doen waardoor ik geen 3 maanden opzeg moet doen?
Ik slaap namelijk met mijn 2 jaar oud zoontje in dezelfde kamer waar het vochtprobleem is.

Mvg

Kellyq

Winston
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Benieuwd naar jouw juridische opties? Winston begeleidt jou aan de geschikte oplossing. Klik hier om jouw situatie te beschrijven en we nemen binnen de 24 uur met jou contact op voor persoonlijke begeleiding
mava105
Berichten: 22884
Juridisch actief: Nee
Locatie: Regio Leuven

#2 , 26 mar 2016 09:09

Heb je de verhuurder al AANGETEKEND (geen mail of SMS-je) op de hoogte van het probleem gebracht?
Welk type huurovereenkomst heb je? Van korte duur (3 jaar of minder) of lange duur (langer dan 3 jaar)
Een overeenkomst van korte duur kan je normaal gezien niet vervroegd opzeggen, tenzij er expliciet iets voor voorzien is in de huurovereenkomst of met minnelijk akkoord van de verhuurder. Mogelijks moet je dan ook nog een verbrekingsvergoeding betalen (tussen de 1 en 3 maanden huur) Bij een huurovereenkomst van lange duur kan je wel opzeggen, en is er een verbrekingsvergoeding voorzien van 3 maanden huur indien de opzeg gegeven wordt tijdens het eerste jaar, 2 maanden tijdens het 2de jaar en 1 maand huur tijdens het3de jaar. Vanaf het 4de jaar jan je vertrekken zonder verbrekingsvergoeding. In alle gevallen moet je 3 maanden opzeg geven. Indien de huurovereenkomst NIET is geregistreerd, kan je vertrekken zonder opzeg, noch verbrekingsvergoeding.
Je zou ook een woningonderzoek kunnen laten uitvoeren door de woningsdienst van de gemeente, maar ik denk dat je dan sneller weg bent met de gewone 3 maanden opzeg.

Franciscus
Berichten: 39750
Juridisch actief: Nee

#3 , 26 mar 2016 17:48

Hier een brochure inzake huurwetgeving

http://justitie.belgium.be/sites/defaul ... 013-NL.pdf

Reclame

Terug naar “Huren”