Opzeg huurovereenkomst korte duur na 1 verlenging

Dendany
Topic Starter
Berichten: 7

Opzeg huurovereenkomst korte duur na 1 verlenging

#1 , 23 aug 2012 15:32

Ik heb de volgende paar punten waar ik zo mogelijk een antwoord op hoop te krijgen:

We hebben 3.5 maanden voor afloop van ons 1-jarig (1ste verlenging van 09/2011 tot 08/2012) mondeling overeen gekomen met de oude eigenaar (BVBA) dat we gingen vertrekken omdat de nieuwe eigenaar (PRIVE) niet toe zou staan dat we de kosten inbrengen bij de belasting.
We hebben hem 2 maanden voor einde contract nog eens gevraagd, toen via sms, wanneer er bezichtigingen gingen gebeuren. Reactie hier op was dat we moesten afwachten.
1.5 maanden voor afloop krijgen we een mail waarin staat dat hij niet goed op de hoogte was gebracht en dat er dus een probleem zou zijn. Aangezien we juist op vakantie vertrokken die dag hebben we nog snel het verhaal op papier gezet en onze opzeg nogmaals gedaan, rekening houdende met de datum van de initiele mondelingen overeenkomst. Na 2 weken verlof geen reactie van hem.
Wel krijgen we nu, 1 maand voor afloop, bericht van de nieuwe eigenaar dat hij het niet helemaal snapt. Overdracht van het gebouw was iets voor wij de mail kregen, (1.6 maanden voor afloop van het contract). Hij zegt dat we een jaarcontract hebben en dus niet op zouden kunnen zeggen. Maar om niet de slechte huisbaas te zijn, wil hij het wel andere huurders zoeken. Dit moet van hem via de makelaar, hij wil dat wij die kosten gaan betalen.
1. We hebben dacht ik geen jaarcontract omdat we volgens de wet geen 2de verlenging kunnen krijgen en het dus automatisch een 3-6-9 contract is. Waar een opzeg wel mogelijk zou zijn. Is zijn termijn voor registratie nu verlopen? En kunnen we dan vanaf 01/09/2012 vertrekken?
2. Kosten van de makelaar mag hij volgens de wet toch niet door rekenen aan ons?
3. Kan hij dan nu als nog zeggen dat we een opzeg vergoeding moeten betalen?
4. Hij heeft door zijn acties toch laten merken dat hij onze opzeg verder wel accepteerd?
5. We hebben nooit een plaatsbeschrijving ondertekend, heeft dit eventueel voordelen in de opzeg?

Ontzettend bedankt voor uitleg.

Winston
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Benieuwd naar jouw juridische opties? Winston begeleidt jou aan de geschikte oplossing. Klik hier om jouw situatie te beschrijven en we nemen binnen de 24 uur met jou contact op voor persoonlijke begeleiding
Turaki
Berichten: 6870

#2 , 23 aug 2012 15:51

1) Contract gaat op eind augustus over van een contract korte termijn naar 3-6-9 contract, met als begindatum 1/9/2010. Opzeggen kan u dus wel. Daarnaast is uw opzeg voor het einde van de verlenging wel correct gebeurt (3 maanden voor einde contract, zonder boete), maar moeilijk bewijsbaar (er zijn geen vormeisen voor een opzeg, maar via AS is nog altijd het beste). Als de oude eigenaar op papier wil zetten dat u tijdig heeft opgezegd, is het aan de oude om de nieuwe eigenaar hier tijdig en correct vanop de hoogte te brengen.
Registratie kan ook altijd laattijdig gebeuren, enige sanctie is een kleine boete.
2) Kosten voor de makelaar zijn niet voor u, deze weigert u pertinent te betalen. Laat hem maar eens proberen deze te vorderen voor de vrederechter, kan nog leuk worden.
3) Indien het contract alsnog geregistreerd werd, en u een opzeg geeft voor een 3-6-9 contract, dient u nog 1 maand schadevergoeding te betalen (en uw opzeg van 3 maanden uit te doen). Indien niet geregistreerd, of u kan bewijzen dat u uw opzeg heeft gegeven, is er geen schadevergoeding verschuldigd.
4) Lijkt er wel op te wijzen, maar zoals ik eerder aanhaalde, u heeft uw opzeg gegeven aan de oude eigenaar, en deze heeft de verplichting dit aan de nieuwe over te maken.
5) Maakt niets uit voor de opzeg, maakt het alleen zeer moeilijk voor de verhuurder om de waarborg in te houden voor huurschade.

Franciscus
Berichten: 39746
Juridisch actief: Nee

#3 , 23 aug 2012 19:12

eens lezen :

http://justitie.belgium.be/nl/publicati ... -179698-64" onclick="window.open(this.href);return false;

Reclame

Dendany
Topic Starter
Berichten: 7

#4 , 23 aug 2012 19:55

Het pdf bestand heb ik deze ochtend idd doorgenomen. Hier was ik al iets wijzer door geworden, wel bleef bij mij de vraag hangen hoe en wat met de opzeg. Want de oude eigenaar doet alsof zijn neus bloed. Achteraf zien we nu ook in dat hij eigenlijk nooit zijn afspraken na kwam, we hadden toen effectief direct AS moeten sturen. Het bewijzen van deze mondelinge overeenkomst 3.5 maanden voor afloop is moeilijk te bewijzen. Wel hebben we dus een sms van 2 maanden voor afloop waar we het herhalen en hij het gewoon negeert.

2) Hij wil de kosten van de makelaar inhouden van de waarborg. Ik dacht dat de waarborg enkel voor huurschade is, klopt dit laatste? We weigeren idd dit te betalen. Mag hij dan obv die makelaarskosten de waarborg vrijgave toch blokkeren?

Bedankt!

Turaki
Berichten: 6870

#5 , 23 aug 2012 21:13

Neen, dit mag hij niet. Laat hem weten dat u er geen probleem mee hebt om dit op zijn kosten voor de vrederechter te brengen.

Edit: u verandert door hij
:oops:

j.demoor
Berichten: 10360

#6 , 25 aug 2012 08:30

“Art.3...§ 6. In afwijking van § 1 kan de huurovereenkomst schriftelijk worden gesloten voor een duur die korter is dan of gelijk aan drie jaar. Die huurovereenkomst is niet onderworpen aan de bepalingen van de §§ 2 tot 5(d.i. niet vóór het einde opzegbaar). Zij kan slechts eenmaal, enkel schriftelijk en onder dezelfde voorwaarden, worden verlengd zonder dat de totale duur van de huur langer dan drie jaar mag zijn...Niettegenstaande enig andersluidend beding of andersluidende overeenkomst, wordt bij ontstentenis van een tijdig betekende opzegging of indien de huurder het goed blijft bewonen zonder verzet van de verhuurder, zelfs in de veronderstelling dat een nieuwe huurovereenkomst wordt gesloten tussen dezelfde partijen, de huurovereenkomst geacht te zijn aangegaan voor een duur van negen jaar te rekenen van de datum waarop de aanvankelijke huurovereenkomst van korte duur in werking is getreden en is zij derhalve onderworpen aan de §§ 1 tot 5. ...”(20 februari 1991 Woninghuurwet).

‘(1ste verlenging van 09/2011 tot 08/2012)’

Indien deze verlenging niet SCHRIFTELIJK gebeurde dan is ze ongeldig,zodat uw huurovereenkomst DAN geacht wordt te zijn aangegaan voor een duur van negen jaar.

Is de huurovereenkomst aangegaan voor een duur van negen jaar dan geldt : “Art.3...§ 5. De huurder kan de huurovereenkomst op ieder tijdstip beëindigen met inachtneming van een opzeggingstermijn van drie maanden. Indien de huurder de huurovereenkomst evenwel beëindigt tijdens de eerste driejarige periode, heeft de verhuurder recht op een vergoeding. Die vergoeding is gelijk aan drie maanden, twee maanden of één maand huur naargelang de huurovereenkomst een einde neemt gedurende het eerste, het tweede of het derde jaar. Zolang het huurcontract niet geregistreerd is na de termijn van twee maanden bedoeld in artikel 32, 5°, van het Wetboek der registratie-, hypotheek- en griffierechten, zijn zowel de in het eerste lid bedoelde opzeggingstermijn als de in het tweede lid bedoelde vergoeding niet van toepassing.”(Woninghuurwet).

“Art.2281.Wanneer een kennisgeving schriftelijk dient te gebeuren om door de kennisgever te kunnen worden aangevoerd, wordt ook een kennisgeving per telegram, telex, telefax, elektronische post of enig ander telecommunicatiemiddel dat resulteert in een schriftelijk stuk aan de zijde van de geadresseerde, als een schriftelijke kennisgeving beschouwd. Hetzelfde geldt wanneer de kennisgeving slechts daarom niet in een schriftelijk stuk resulteert aan de zijde van de geadresseerde omdat deze een andere wijze van ontvangst hanteert. De kennisgeving gaat in bij ontvangst ervan in de vormen genoemd in het eerste lid. Ontbreekt een handtekening in de zin van artikel 1322, dan kan de geadresseerde de kennisgever zonder onnodig uitstel verzoeken om een origineel ondertekend exemplaar na te zenden. Doet hij dit niet zonder onnodig uitstel, of gaat de kennisgever zonder onnodig uitstel op dit verzoek in, dan kan de geadresseerde het ontbreken van een handtekening niet aanvoeren.”(Burgerlijk Wetboek).

‘We hebben 3.5 maanden voor afloop van ons 1-jarig... MONDELING overeen gekomen met de oude eigenaar (BVBA) dat we gingen vertrekken’

Alhoewel de wet in dit geval geen opzegging door ‘betekening’ vereist zal u toch de kennisgeving ervan moeten kunnen bewijzen,zonder dewelke uw opzegging ongeldig is.
Ga naar Belgische wetgeving in JUSTEL-databanken van Belgisch Staatsblad. Klik voor WetBOEKEN achter ’Juridische aard’. Op afkondigingsdatum vindt u de overige akten. Inzake FEDERALE fiscale wetgeving zie http://www.fisconetplus.be/

Dendany
Topic Starter
Berichten: 7

#7 , 25 aug 2012 12:05

We hebben een nieuw eenjarig contract getekend in 09/2011. We hebben toen nooit schriftelijk 3 maanden voordien aangegeven dat we gingen blijven, maar wel mondeling afgesproken waarna het contract eindelijk in september in de brievenbus zat. Wil je dus met Art.3...§ 6 zeggen dat we door het niet schriftelijk aanvragen van een verlenging in 06/2011 we sindsdien in een contract van negen jaar zitten? (Want we hebben dat tweede contract toen getekend waarmee we ons akkoord gaven voor een verlenging, denk ik toch).

En hoe zit het met zijn tijdsvak voor registratie? Had hij dit al moeten doen begin van ons 2de jaar? Of had dit moeten gebeuren net voor het verlopen van de 2de verlengen omdat hij toen al wist dat het contract zou overgaan in een negen jarige contract?

Ik ben in ieder geval al een heel stuk wijzer aan het worden, bedankt!

Franciscus
Berichten: 39746
Juridisch actief: Nee

#8 , 25 aug 2012 13:45

http://justitie.belgium.be/nl/binaries/ ... 138431.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Turaki
Berichten: 6870

#9 , 31 aug 2012 13:39

Wil je dus met Art.3...§ 6 zeggen dat we door het niet schriftelijk aanvragen van een verlenging in 06/2011 we sindsdien in een contract van negen jaar zitten? (Want we hebben dat tweede contract toen getekend waarmee we ons akkoord gaven voor een verlenging, denk ik toch).

En hoe zit het met zijn tijdsvak voor registratie? Had hij dit al moeten doen begin van ons 2de jaar? Of had dit moeten gebeuren net voor het verlopen van de 2de verlengen omdat hij toen al wist dat het contract zou overgaan in een negen jarige contract?
Indien geen correcte verlenging, is er inderdaad al langer sprake van een contract van 9 jaar (met begindatum 1/9/2010).
Registratie kan nog altijd, er is enkel een kleine boete indien te laat.

Terug naar “Huren”