Hey,
Vanaf augustus beginnen wij ons eerste appartement te huren.
Eventjes de historie uitleggen:
Het appartement is een nieuwbouw, sinds 2010. Er is echter een mankement aan, namelijk dat er bij slagregen vocht in de muur sijpelt.
Toen wij gingen kijken naar het appartement was de vochtplek in de woonruimte duidelijk zichtbaar (de verf plekte een beetje.), maar de verhuurder garandeerde ons dat het probleem inmiddels opgelost was. (Een gat dichtgespoten onder de vensterbanken).
Er werd mondeling belooft dat, als de muur droog zal staan, er een schilder langs ging komen om de muur op de lappen.
Nu hebben we inmiddels (na het tekenen van het huurcontract) samen gezeten met de huidige huurders van het appartement en zijn we te weten gekomen dat het verhaal van de vochtplek al 2 jaar aan de gang is. Het probleem is al tot bij de vrederechter gekomen, en die heeft toen gezegd dat het appartement x€ in waarde daalt. (Procentueel berekend volgens de oppervlakte van de vochtplek t.o.v. de volledige muur.)
Nu hadden we dit graag opgelost gezien, en met de aankomende plaatsbeschrijving zal dit zeker in het document moeten worden opgenomen door de expert.
De vraag is nu: Kunnen we de verhuurder verplichten dit te repareren? Of kunnen we op basis van de eerder genoemde uitspraak van de vrederechter huur afhouden indien het probleem niet wordt opgelost?
Vriendelijke groeten!