Huurwet serviceflats

Astridje
Topic Starter
Berichten: 2

Huurwet serviceflats

#1 , 14 jun 2012 20:22

IK ben een bewoner van een serviceflat van het ocmw en na een meningsverschil over de energierekening zegt het ocmw bestuur dat de huurwet niet van toepassing is voor serviceflats. Vandaar mijn volgende vragen.

- Wanneer de verwarminsinstalatie door gebrekig onderhoud en nalatigheid van de verhuurder 10 maal per jaar hersteld moet worden, mogen deze dan kosten doorgerekend worden aan de huurders van de flats?

- Mag de verwarmingsfactuur van de conciergewoning doorgerekend worden aan de huurders wanneer dit al verrekend is in het loon van de concierge? (voordelen in natura)

- Moeten de huurovereenkomsten geregistreerd worden en moet er een exemplaar aan de huurder overhandigd worden?

- Als de huurwet niet van toepassing is voor serviceflats welke rechten heb ik dan?

Winston
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Benieuwd naar jouw juridische opties? Winston begeleidt jou aan de geschikte oplossing. Klik hier om jouw situatie te beschrijven en we nemen binnen de 24 uur met jou contact op voor persoonlijke begeleiding
j.demoor
Berichten: 10360

#2 , 16 jun 2012 09:30

“Art.1.§ 1. Deze afdeling is van toepassing op huurovereenkomsten betreffende een woning die de huurder, met uitdrukkelijke of stilzwijgende toestemming van de verhuurder, vanaf de ingenottreding tot zijn hoofdverblijfplaats bestemt. Een woning is elk roerend of onroerend goed of een deel ervan dat tot hoofdverblijfplaats van de huurder is bestemd.Het beding waarbij het gehuurde goed niet tot hoofdverblijfplaats van de huurder mag dienen en dat niet uitdrukkelijk noch ernstig kan worden gestaafd, onder meer door elementen met betrekking tot de natuurlijke bestemming van het goed, en waarin de hoofdverblijfplaats van de huurder tijdens de huurovereenkomst niet is vermeld, wordt voor niet geschreven gehouden...”(20 februari 1991 Woninghuurwet).

‘zegt het ocmw bestuur dat de huurwet niet van toepassing is voor serviceflats.’

Indien die serviceflats voldoen aan voornoemd artikel 1 dan is op die serviceflats de Woninghuurwet van toepassing.
Ga naar Belgische wetgeving in JUSTEL-databanken van Belgisch Staatsblad. Klik voor WetBOEKEN achter ’Juridische aard’. Op afkondigingsdatum vindt u de overige akten. Inzake FEDERALE fiscale wetgeving zie http://www.fisconetplus.be/

Astridje
Topic Starter
Berichten: 2

#3 , 18 jun 2012 13:21

Alvast bedankt voor de reactie.
De huurovereenkomst voldoet aan voornoemd artikel 1 en dus zou de huurwet van toepassing moeten zijn.
Het ocmw bestuur verschuilt zich achter HET DECREET VAN VLAAMSE EXECUTIEVE VAN MAART 1985 om onder de huurwet uit te komen en de kosten die ten laste van het ocmw zijn door de bewoners te laten betalen.

Welke stappen kunnen wij bewoners nemen want als de huurwet hier niet van toepassing is kunnen ze ook de herstellingen van de lift en het dak door de bewoners laten betalen.

Reclame

Terug naar “Huren”