Pagina 1 van 1

Vordering van onderaannemers - Artikel 1798

Geplaatst: 10 maand 1 week geleden (06 nov 2018 08:44)
door beesman59
Wij zijn met een nieuwbouw bezig. Hiervoor heb ik een kontrakt afgesloten met een 'sleutel op de deur' bouwfirma.
Deze werkt met verschillende onderaannemers om de bouw uit te voeren.
Momenteel is de ruwbouw afgewerkt. We hebben alle fakturen voor deze ruwbouw ook betaald, telkens na uitvoering van de werken.
Nu blijkt dat de bouwfirma de fakturen van de onderaannemer voor de ruwbouw al 2 maanden niet betaald heeft.
De onderaannemer heeft nu een aangetekende zending naar ons gestuurd met de openstaande fakturen en vordert het bedrag rechtstreeks van ons zich beroepent op het artikel 1798 van het burgerlijk wetboek.
Onze architekt raadt aan om de brief aangetekend terug te sturen met de vermelding dat wij reeds aan de bouwfirma betaald hebben en de betaling te weigeren.
Is dit de goede manier of zal ik me toch beter tot een advocaat wenden voor advies?

Re: Vordering van onderaannemers - Artikel 1798

Geplaatst: 10 maand 1 week geleden (06 nov 2018 10:14)
door Ghentian
Beste,

Uiteraard moet u geen twee keer betalen. De rechtstreekse vordering werkt alleen als u nog een schuld hebt openstaan ten aanzien van de aannemer.

U stuurt een aangetekend schrijven waarin u meldt geen schuld meer te hebben ten aanzien van de aannemer.

Als u opnieuw facturen ontvangt van de aannemer, stuurt u een as naar de aannemer waarin u vermeldt deze te voldoen door te betalen aan zijn onderaannemer ten belope van het bedrag van zijn vordering.

Dit is vaak ook een teken aan de wand, wees voorzichtig. Betaal telkens na de oplevering en controleer of alles correct is opgeleverd en afgewerkt.

Re: Vordering van onderaannemers - Artikel 1798

Geplaatst: 10 maand 1 week geleden (06 nov 2018 12:25)
door mava105
Zeker een teken van een faling . dis zeker niet te veel betalen, en telkens goed nazien of alle aangerekende werken ook effectief werden uitgevoerd, en ook goed. Zijn er slechte of onvolledige uitvoeringen, dan zeker niet voor die post betalen