Wij hebben een huis gebouwd met een sleutel-op-de-deur firma. De voorlopige oplevering was in januari jl.
In april hebben wij een vervelend geurprobleem (beerlucht) in de badkamer vastgesteld.
De bouwfirma heeft daarom aan de verluchting gewerkt, zonder verbetering.
Zij vroegen ons om gedurende een week, dagelijks gedurende een halve minuut alle kranen te laten lopen (omdat er misschien een sifon zou zijn opgedroogd na langdurig niet-gebruik). Maar ook geen verbetering.
Dan hebben we alle aflopen dichtgekleefd… ook geen verbetering.
Tenslotte legden we de grijze toezichtputjes voor ons huis open, toen was de geur weg. Wij veronderstelden dat de bouwfirma dus hier iets zou aanpassen. Wij hebben dit meer dan 3 weken geleden per mail gecommuniceerd aan de bouwfirma. Men gaf een afwijkend antwoord en insinueerde dat zij niet kunnen helpen.
Wij hebben hen sindsdien nog meermaals herinnerd aan dit probleem, en gevraagd naar de volgende stappen die zij hiervoor plannen.
Maar zonder reactie. We zijn nu 6 maanden na de vaststelling van de geurhinder. De definitieve oplevering is reeds binnen 3 maanden, wij vrezen dus dat de bouwfirma dit op de lange baan schuift, en ons onder druk zal zetten bij de definitieve oplevering in januari. We hebben nl. al eerder een conflict met deze firma gehad gedurende de bouw.
Wat kunnen we doen om dit spoedig te laten oplossen? Wie kunnen we als 3de , neutrale partij inschakelen om ons te helpen dit probleem tijdig op te lossen?
De bouwfirma heeft alle sanitaire werken in de bouw zelf uitgevoerd.
Alvast bedankt voor jullie advies.